گروه: اخبار استان خبر: 155821 / تاریخ انتشار : 1399/1/11 ساعت : 20:01
در گفت و گو رئیس اداره صمت کهگیلویه مطرح شد؛

تامین 90 تن برنج دولتی برای سه شهرستان کهگیلویه، چرام و لنده

رئیس اداره صمت کهگیلویه گفت : در تامین برنج شهرستان هیچ مشکلی نداریم و تا کنون 90 تن برنج دولتی دانه بلند برای شهرستان کهگیلویه و چرام و لنده جذب شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس این روزها با شیوع ویروس کرونا و محدود کردن ترددهای بین استان ها و بین شهرها شرایط خاصی در همه ی شهرهای کشور حاکم است که کم سابقه و بعضا بی سابقه بوده است.

 

شهرستان کهگیلویه نیز از این وضعیت مستثنی نیست و در راه های ارتباطی برون شهری و درون شهری تهمیدات لازم را اندیشیده و همه گروه های خود جوش و مردمی،نهادهای دولتی، نظامی و انتظامی  دست به دست هم داده تا با هم با این بیماری ویروسی مقابله کنند.

 

اما در این شرایط، بسیاری از مردم نیز مسئولین را همراهی کرده و در خانه های خود می مانند و برخی از فروشندگان و فروشگاه های مختلف از جمله خوارو بارفروشی ها اقدام به بستن فروشگاه ها و مغازه های خود کردند که این امر نیز در راه مبارزه با کرونا مؤثر بوده اما نکته مهم ایم است که بسیاری از مردم برای خرید برخی از کالاهای اساسی خود به مشکلاتی برخورد کرده اند.

 

این روزها نیز در بازار کهگیلویه تهیه برنج برای مردم دشوار شده و بسیاری از آن ها باید برای خرید یک کیسه برنج همه شهر را زیر و رو کنند تا اگر پیدا شد آن را خریداری کنند.

 

گفتنی است برنج ایرانی در بازار کهگیلویه به وفور یافت می شود اما به علت بالا بودن قیمت آن تقاضای بسیاری ازمردم به سمت برنج دانه بلند و غیر ایرانی سوق پیدا کرده که آن هم در بازار موجود نیست.

 

احمد حکیم رئیس اداره صمت کهگیلویه در گفت و گو با صبح زاگرس در این زمینه گفت: در شهرستان کهگیلویه در مورد کالایی مثل برنج هیچ مشکلی نداریم و تا کنون 90 تن برنج دولتی دانه بلند برای شهرستان کهگیلویه و چرام و لنده جذب شده است.

 

حکیم گفت: هم اکنون اتبارهای ما از برنج دولتی پر است اما طبق مصوبه شورای سلامت کهگیلویه به علت جلوگیری از ایجاد صفوف در شهرها و جلوگیری از تجمع و شیوع ویروس کرونا تقسیم و توزیع برنج دولتی در فروشگاه ها فعلا ممنوع است.

 

وی افزود: مردم در این زمینه هیچ نگرانی نداشته باشند و در اولین فرصت برنج دولتی با قیمت مصوب هر کیلو 6700 تومان به فروش خواهد رسید.

 

رئیس اداره صمت گفت: در مورد بسیاری از کالاهای اساسی ازجمله مرغ ، شکر و برخی دیگر از کالاها مشکلی در شهرستان وجود ندارد. برخی دیگر از کالاها از جمله حبوبات نیز در شهرستان وجود دارد و امیدواریم که کمبودها را با بهتر شدن شرایط و سهولت در ترددهای بین استانی مرتفع شوند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.