گروه: اخبار استان خبر: 155805 / تاریخ انتشار : 1399/1/10 ساعت : 23:51
معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد خبر داد؛

انجام تست غربالگری در کشتارگاه های ۸ گانه استان / تعطیلی در انتظار برخی از نانوایی های کهگیلویه و بویراحمد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: تست غربالگری کارگران کشتارگاه های صنعتی دام و طیور در شهرستان های ۸ گانه استان با قید فوریت توسط مراکز بهداشتی انجام خواهد شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس سید حشمت الله صمیمی دوست در نشست اضطراری کمیته اقتصادی ستاد مدیریت پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا، اظهار داشت:  در راستای حفظ سلامت مردم سهمیه آرد نانوایی های متخلف که پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند، قطع می شود.


وی با اشاره به اینکه ۱۰ کشتارگاه صنعتی دام و طیور صنعتی و سنتی  در استان فعال هستند، افزود: در صورت مشاهده کوچک ترین علائم بیماری در افرادی که در این کشتارگاه ها مشغول به فعالیت اند سریعا فرد مبتلا تحویل مراکز بهداشتی قرار می گیرد.

معاون استاندار به تدوین فرم تعهد نامه برای فروشگاه های زنجیره ای و بزرگ استان مبنی بر رعایت پروتکل های بهداشتی ابلاغی اشاره کرد و اظهار داشت: در صورتی که  این فروشگاه ها بندهای ابلاغی براساس پروتکل تدوینی را رعایت نکنند، نسبت به پلمپ این واحدها اقدام خواهد شد.

صمیمی اظهار داشت: با توجه به اینکه قبلا دستگاه های نظارتی به تنهایی نسبت به انجام بازرسی ها اقدام می کردند ولی در شرایط فعلی علاوه بر تخلفات صنفی نظیر گرانفروشی ،  رعایت مسائل  بهداشتی از سوی واحد های صنفی با توجه به شیوع بیماری کرونا  در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: بنابراین لازم است بازرسی ها به صورت گروهی شامل ( بازرسان صمت ، تعزیرات حکومتی، بازرسان مراکز بهداشتی ، بازرسان اصناف،  اتحادیه‌ های مربوطه ، دامپزشکی و یا سایر ادارات با توجه به شرایط خاص ) و با محوریت تعزیرات حکومتی بر اساس تصمیمات شورای تامین استان انجام شود.


صمیمی تاکید کرد: اداره کل تعزیرات حکومتی موظف است به صورت روزانه گزارشی از اقدامات انجام شده به حوزه معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری ارائه دهد.

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.