گروه: اخبار استان خبر: 155781 / تاریخ انتشار : 1399/1/10 ساعت : 15:29
مدیرکل انتقال خون استان عنوان کرد ؛

کهگیلویه و بویراحمدی ها یاری گر نیازمندان  به خون باشند / هیچ خطری سلامت اهداء کنندگان خون را تهدید نمی کند

مدیر کل انتقال خون کهگیلویه و بویراحمد  با تاکید بر اینکه هیچ خطری سلامت اهداء کنندگان خون را تهدید نمی کند از مردم استان خواست تا با مراجعه به انتقال خون و انجام پروسه های خون دهی، یاری گر نیازمندان خون باشند .

 رستم حسن زاده در گفتگو با خبرنگار صبح زاگرس با بیان اینکه اهداء خون در شرایط کاملا استریل انجام می شود و هیچ خطری سلامت اهداء کندگان را تهدید نمی کند گفت : تمام بیماران نیازمند به خون و فراورده های خونی از جمله بیماران هموفیلی ، سرطانی و تالاسمی نیازمند ایثار اهداء کنندگان خون هستند.


وی با بیان اینکه خون سالم نجات بخش زندگی است ابراز داشت : بر اساس پروتکل ها و دستور العملهای بهداشتی که  سالهاست  در سازمان انتقال خون وجود دارد کار خونگیری از خیرین انجام می شود و مردم با اطمینان کامل به پایگاه های اهداء خون مراجعه کنند.

مدیر کل انتقال خون اظهار داشت : با شیوع ویروس کرونا در کشور و استان متاسفانه تعداد خیرین خون در کهگیلویه و بویراحمدکاهش یافته است  .

این پزشک هم استانی در ادامه گفت : نیازمندان به خون و فراورده های خونی در هر شرایط و زمانی به خون نیازمند هستند و در استان تلاش می شود کمبودی وجود نداشته باشد .

او تاکید کرد : اهداء کنندگان خون به هنگام ورود به پایگاه ها، کار غربالگری سلامت ،تب سنجی ، استفاده از ملزومات بهداشتی با فاصله گذاری بین تختهای خون گیری و رعایت نکات بهداشتی کار خونگیری برای انها انجام می شود .

حسن زاده گفت : ظرفیت بانک خون در انتقال خون با توجه به ممنوع شدن عمل های جراحی در بیمارستانها به جزء موارد خاص و اورژانسی خوب بوده اما این به معنی عدم نیاز استان به خون نمی باشد .

وی در این رابطه افزود : این امادگی در تمامی پایگاه های انتقال خون برای حضور مردم و خون دهی وجود دارد و از مردم دعوت می کنیم تا در این شرایط با ایثار خود نیازمندان خونی را فراموش نکنند.

انتهای پیام /

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.