گروه: اخبار استان خبر: 155754 / تاریخ انتشار : 1399/1/10 ساعت : 13:59

بادام کوهی درختی ناشناس و موثر در درمان عفونت های ریوی + تصاویر

درخت بادام کوهی درختی با ویژگی های منحصر به فرد است که گلهای ان یکی از پرخاصیت ترین داروها در درمان سرما خوردگی و عفونت های ریوی است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس یکی از وسیع ترین مناطق رویشی کشور منطقه زاگرس است که استفاده از گونه‌های بومی به منظور احیاء و غنی سازی جنگلها یکی از پایدارترین و مناسبترین روشها جهت افزایش سطح کمی و کیفی این جنگلها به شمار می‌آید. یکی از مناسبترین گونه‌های موجود به منظور احیای مناطق تخریب یافته استفاده از انواع بادام، به ویژه بادام کوهی است.

 
درخت بادام کوهی درختی بومی از نواحی کوهستانی رشته کوه زاگرس و دامنه‌های آن است. بادام کوهی درختی است نسبتا متوسط قامت که میوه هایی شبیه بادام اما کوچکتر و تلخ مزه تولید می کند که مغز آن پس از فرآوری خاصی که توسط افراد بومی انجام میشود به مصارف مختلف غذایی و دارویی می رسد.
 
بادام کوهی درختی خودرو و بومی ایران، دارای شاخه های فراوان و ساقه های افراشته و سوزنی شکل و برگهای ریز است. این درخت به ارتفاع ۲ تا ۵ متر رشد کرده و در برابر ناملایمات طبیعت و شرایط کم آبی به دلیل نفوذ عمقی ریشه های آن مقاومت خوبی از خود نشان می دهد.
 
 
درخت بادام کوهی در فصل بهار و قبل از برگ دهی به علت گلهای فراوان به صورت کاملاً سفید رنگ،چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کند. شاید بتوان گفت که این گلها علاوه بر زیبایی و بوی مطبوعی که از خود ساطع می کنند، یکی از پر خاصیت ترین نوع گلهای دارویی در ایران باشند، که دم کرده آنها در درمان سرما خوردگی های شدید و عفونت های ریوی، سریعترین تاثیر مثبت را از خود به جا می گزارد.
 
 
در ادامه تصاویر تکمیلی آمده است؛
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.