گروه: اخبار استان خبر: 155749 / تاریخ انتشار : 1399/1/9 ساعت : 17:55
مدیر کل جهاد کشاورزی استان در گفتگو با صبح زاگرس مطرح کرد؛

کهگیلویه و بویراحمد مستعد تحقق شعار سال در کشاورزی و دامپروری

مدیر کل جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه کشاورزی در استان از ظرفیت تولیدی خوبی برخوردار است گفت : استان مستعد تحقق فرمان سال مقام معظم رهبری در بخش کشاورزی ، دام و آبزیان است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس الیاس تاج الدینی در گفتگو با خبرنگار ما با تبریک روز پاسدار و اعیاد شعبانیه گفت : یکی از معیارهای اصلی مساله تولید، تولید در حوزه کشاورزی است و با وجود ناملایمات طبیعی از قبیل ، سیل ، زلزله ، سرما و همچنین تحریم ها در سال گذشته اما با قدرت و ظرفیت بالا در  بخش های کشاورزی ، آبزی پروری و دام به تولید رسیدیم.


 وی با تاکید بر اینکه :  امنیت غذایی موضوعی حیاتی و با اهمیت در همه کشورها است ابراز داشت : با توجه به ظرفیت های ، کشاورزی ، دامپروری ،باغداری و  آبزی پروری در کهگیلویه و بویراحمد شعار سال تحقق پیدا می کند.

تاج الدینی در ادامه اظهار داشت  : با تکمیل زیر ساختها بخش های یاد شده  ، تقویت شرکت های دانش بنیان ، ایجاد زنجیره تولید ، فضا سازی کسب و کار ، بکار گیری فنون علمی نوین  و رونق صنایع تبدیلی تولید در کهگیلویه و بویراحمد جهشی چشمگیری پیدا می کند.

این مسئول با اشاره به اینکه : افزایش ضریب مکانیزم کشاورزی از برنامه های جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد در تحقق شعار سال است گفت : توسعه اراضی شیب دار ، باغات دیم ، افزایش سطح زیر کشت گیاهان دارویی و شتاب دهی تجهیز اراضی به سیستم های نوین آبیاری از ۳/۵ هزار هکتار به بالا برنامه های پیش رو برای سال ۹۹ است.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.