گروه: اخبار استان خبر: 155705 / تاریخ انتشار : 1399/1/9 ساعت : 10:43
مدیر عامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد خبر داد:

شناسایی 33 نفر با علائم مشکوک و تب بالا در پست های غربالگری استان

مدیرعامل جمعیت هلال احر گفت: ازتاریخ 17 اسفندماه تا 8 فروردین ماه تعداد۹۹۰۳۱ نفر در مبادی های ورودی توسط تیم های تب سنجی مورد پایش قرار گرفتند که از این تعداد 33 نفر با علائم مشکوک شناسایی شدند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ مدیرعامل جمعیت هلال احمر گفت: ازتاریخ 17 اسفندماه تا 8 فروردین ماه، ۹۹۰۳۱ نفر در مبادی های ورودی توسط تیم های تب سنجی جمعیت هلال احمر مورد پایش تب سنجی، هشدار و اطلاع رسانی جهت پیشگیری از ویروس کرونا قرار گرفتند.

 

جهانبین با اشاره به حضور تیم های تب سنجی در ۱۰ ایستگاه بازرسی طرح سلامت بیان کرد: همزمان با شیوع و گسترش کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد از تاریخ ۱۷ اسفند ماه ۹۸، تیم های تب سنجی جمعیت هلال احمر در محورهای خروجی و ورودی استان استقرار یافتند که باهمکاری سپاه پاسداران، نیروی انتظامی و دانشگاه علوم پزشکی بصورت ۲۴ ساعته مشغول فعالیت هستند.

 

وی افزود: ازابتدای شروع طرح از تاریخ ۱۷ اسفندماه  تا  ۸ فروردین ماه تعداد ۹۹۰۳۱ سرنشین مورد بررسی پایش و تب سنجی قرار گرفتند.

جهانبین هدف تیم های تب سنجی جمعیت را پایش، تب سنجی و هشدار واطلاع رسانی دانست و گفت: نیروی های امدادی و ستادی با حضور در ۱۰ نقطه استان نسبت به پایش تب سنجی، هشدار و اطلاع رسانی بیش از ۹۹۰۳۱ سرنشین اقدام کردندو تعداد ۳۳نفر دارای علائم تب بالادبودند که در پست های غربالگری شناسایی و پس از بررسی لازم این تعداد به مراکز درمانی انتقال داده شدند.

 

مدیرعامل هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد ضمن اشاره به حضور فعالانه جمعیت هلال احمر استان اظهار کرد: همزمان با آغاز طرح پایش و تب سنجی، در ۱۰ منطقه روزانه ۹۷نفر از نیروهای داوطلب و ستادی با ۲۲ دستگاه خودروی امدادی وامبولانس در مبادی خروجی و ورودی استان ودیگر شهرستانها حضور فعال داشته اند و به صورت ۲۴ ساعته مشغول خدمت رسانی هستند.

 

جهانبین ضمن اشاره به بهره مندی ۴۸۰۰ نفر از مردم در قالب ۶۵۰ خانوار درطرح توزیع اقلام بهداشتی از خدمات ارائه شده جمعیت هلال احمردر جهت پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا اذعان  داشت: با شیوع و گسترش کرونا در استان که از تاریخ ۱۷ اسفند ماه سال گذشته تا امروز، ۴۸۰۰نفر از خدمات مذکور بهره مند شدند که در این راستا ماسک به تعداد ۲۷۳۵عدد، دستکش ۲۷۳۶ جفت، ژل و مایع ضدعفونی ۱۵۷بسته .مایع شوینده ۲۱۴لیتر بین مردم توزیع گردید.

 

جهانین با اشاره به فعالیت طرح بازرسی سلامت همزمان با سراسر کشور در ۱۰ ایستگاه پایش و غربالکری یادآور شد: این طرح در یاسوج، سی سخت، گچساران، دهدشت،  چرام،  لنده، باشت و با حضور امدادگران و نجاتگران و داوطلبین جوان جمعیت هلال احمر و نیروی انتظامی، شبانه روز مستقر و نسبت به تب سنجی، پایش و غربالگری خودروها اقدام خواهند کرد که در صورت مشاهده هر گونه علائم بیماری، فرد مورد نظر با هماهنگی مراکز بهداشتی انتقال داده می شود.

 

انتهای پیام/

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.