گروه: اخبار استان خبر: 155669 / تاریخ انتشار : 1399/1/8 ساعت : 16:08

توهین بی شرمانه یک سلبریتی درجه چندم به قوم بزرگ لر/چه کسی باید جلوی هتاکی به ارزش های دینی وملی را بگیرد؟

یکی از سلبریتی های کم سواد که در گذشته نیز اظهارنظر های شاذ در موضوعات مختلف از جمله توهین به اهل بیت (ع) داشته است و در زمره بازیگران درجه چندم سینما و تلویزیون محسوب می شود، صبا کمالی است که اخیرا به قوم بزرگ لر توهین کرده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در سال های اخیر با فراگیر شدن رسانه‌های کاربرمحور از جمله شبکه‌های اجتماعی شاهد ظهور پدیده‌های مختلف اجتماعی فرهنگی از جمله سلبریتی‌ها هستیم؛ افراد مشهوری که به هر دلیلی توانسته‌اند افکارعمومی را به سوی خود جلب کنند اما اغلب جذابیت آنان برای مخاطبین از نوع هیجانی و احساسی است.

 

اغلب سلبریتی‌ها در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام که شبکه‌هایی تصویرمحور هستند، توانسته‌اند خودشان را نشان دهند و در ان جا به فعالیت بپردازند و زیست مجازی داشته باشند که همین شهرت کاذب آن ها تا جایی فریبنده بوده که خودشان نیز فریب این شهرت بادآورده را می خورند و تصور می کنند این مساله می تواند مجوزی برای اظهار نظر در هر حوزه و موضوعی باشد، این موضوع تا جایی پیش رفته که شاهد اظهارنظر سلبریتی‌ها در بسیاری از موارد هستیم.

---

اظهارنظرات غیرکاشناسی و غیر دقیق این افراد در زمینه های مختلف گاهی باعث بروز مشکلاتی برای جامعه و حتی خودشان شده است؛ سلبریتی‌ها در اظهارنظرهای خود بعضاً حتی استفاده از کلمات را نیز بلد نیستند و این کم‌سوادی آنان باعث بروز مشکلاتی در جامعه شده است. اظهارات تند و هیجانی و نداشتن سواد رسانه‌ای از جمله شاخصه‌های حضور سلبریتی‌ها در شبکه‌های اجتماعی است و گاه دیده می‌شود که سلبریتی‌ها مطلبی را مطرح می‌کنند که از عواقب آن باخبر نیستند و همین باعث ایجاد مشکلات و بحران‌های اجتماعی می‌شود.

 

این افراد از سوی دیگر سعی می‌کنند خود را خصوصاً در مسائل اجتماعی دغدغه‌مند نشان دهند از این روست که ورود غیرکارشناسانه‌ای به مسائل و مشکلات اجتماعی دارند که با واکنش‌های مختلفی در جامعه روبه‌رو می شود، از این جهت سلبریتی‌ها در مواجهه با مشکلات نه تنها برطرف‌کننده بحران‌ها نیستند بلکه بیشتر بحران‌زا هستند و بعضاً جامعه را از مسیر صحیح حل مشکلات به هزارتوی بحران‌ها و مشکلات بیشتر هدایت می‌کنند.

یکی از این سلبریتی های کم سواد که در گذشته نیز اظهارنظر های شاذ در موضوعات مختلف از جمله توهین به اهل بیت (ع) داشته است و در زمره بازیگران درجه چندم سینما و تلویزیون محسوب می شود، صبا کمالی است.

انتشار پستی از این بازیگر نه چندان مشهور سینما و تلویزیون که در آن به ابا عبدالله الحسین (ع) اهانت کرده بود واکنش شدید کاربران را به همراه داشت. صبا کمالی، در این پست گفت‌وگویی توهم آمیز از خود با امام حسین را منتشر کرد و سپس در پایان نوشته بود که به جای عزاداری برای امام حسین باید در مراسم دختر آبی شرکت کند.

 

این بازیگر درجه چندم در روزهای اخیر نیز در اظهارنظری توهین آمیز جمله ای را به یکی از ائمه معصوم(ع) نسبت داد و نوشته بود " صدقه 67 بلا را دفع می کند! سیل و زلزله و کرونا تحت پوشش نمی باشد. با تشکر .... ".

 

در حالی که به نظر می رسد اظهارنظر این سلبریتی کم سواد درباره موضوعات مختلف تمامی نداشته باشد این بار نیز با انتشار تصویری به قوم بزرگ لر توهین کرد در حالی که به نظر می رسد همانطور که این بازیگر در موضوعات مختلف سواد چندانی ندارد، در زیمنه تاریخ نیز کاملا بی سواد است و از اصالت و بزرگی و رشادت های قم بزرگ لر اطلاع ندارد.

 

صبا کمالی فرد نخبه و درجه یک و بزرگی نیست که بخواهیم در این رسانه به آن بپردازیم و این مطلب صرفا جهت یادآوری و هشدار به کسانی است که به این افراد بیشتر از آن چیزی که استحقاق دارند فضا و زمان داده اند و بزرگ کردن این افراد صرفا مانند پشت پا زدن به آرمان ها و ارزش های دینی و ملی است.

البته این بازیگر یک روز پس از انتشار این پست قصد توجیه کردن داشته و آن را گردن ادمین صفحه مجازی خود انداخته است در حالی این که توجیه، عذر بدتر از گناه است و در اصل موضوع تفاوتی ایجاد نمی کند.

 

قوم لر که در طول تاریخ این سرزمین به ایمان، شجاعت و دلیری و بزرگی معروف بوده اند و یک قوم کاملا اصیل ایرانی است؛ با اظهارات یک سلبریتی درجه چندم و کم سواد در موضوعات مختلف، کوچک نخواهد شد بلکه کسانی باید از این ماجرا درس بگیرند که مسئول نظارت بر فعالیت های این افراد هستند اما عملکردی کاملا منفعلانه دارند.

 


انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 13 نظر
مهدی
1399/1/9 - 01:33
علت کردی به قوم بزرگ لر توهین میکنی
rateup 20
 ratedown 2
مجید
1399/1/12 - 01:10
بر پدرت لعنت
rateup 18
 ratedown 3
مرتضی
1399/1/12 - 23:54
اخه درجه چندم غلط کردی به قوم بزرگ و تاریخ دار لرستان توهین کردی آشغال بی تربیت اگه زودتر از اینها تنبیه میشدی این غلط های زیادی رو نمیکردی گوه خور
rateup 25
 ratedown 1
مرتضی
1399/1/12 - 23:54
اخه درجه چندم غلط کردی به قوم بزرگ و تاریخ دار لرستان توهین کردی آشغال بی تربیت اگه زودتر از اینها تنبیه میشدی این غلط های زیادی رو نمیکردی گوه خور
rateup 15
 ratedown 1
ندا
1399/1/17 - 22:56
چی بگم بهت ،،واقعا که بی سوادی بازیگر نه چندان معروف
rateup 9
 ratedown 1
من لرهستم وبه لربودنم مفتخرم
1399/1/18 - 04:44
کجابه قوم لرتوهين کرده؟ شماخودتون فقط داريدبااحساسات ما لرهابازي مي کنيدواهداف ديگري داريد. هيچ توهيني درمتن نيست. بيخوداحساساتي نشويد. من خودم لرهستم.
rateup 7
 ratedown 9
سارا
1399/2/6 - 00:33
خفه تو انقد پشمکی که توهین رو متوجه نمیشی تو متن😒غلط کرده با ۷ نسل پس و پیشش در این حد هم با لر شوخی کرده😡🤬
rateup 3
 ratedown 3
علی نورعلی
1399/1/18 - 21:26
من با افتخار اعلام میکنم لرهستم . متاسفانه روی متن استوری با ماژیک سیاه شده پس متن کامل نیست نمیتونم اظهار نظری بکنم . اما از این دست توهینها بارها شاهدش هستیم به نظرم واکنش واجبه ولی به فردیکه درحد این باشه که به حرفش اهمیت داد . راجع به این خانم باید بگم انتظار بیشتر از ایشون نیست زمان زیادی رو دوراز خانه هستن و بطور حتم وقتی برای مطالعه و یادگیری ندارن وقتی تا این حد نسنجید توهین میکنن ..ِِ درآخر باید بگم متاسفانه خودمون لرها هم در ضعیف کردن خودمون نقش بسزایی داریم وقتیکه هنرمندهامون موسیقی و لباس رسمی لری رو رها کردم چسبیدن به آداب و رسوم کردی . طولانی شد ببخشید
rateup 9
 ratedown 1
لر
1399/1/18 - 22:49
من که هیچ توهینی تو این متن ندیدم این حکایتو هر کدوم از ما چندین بار شنیدیم
rateup 5
 ratedown 2
لر بھمئی
1399/2/26 - 13:56
تو چشات نمی بینہ خدا چشات ببندہ
rateup 0
 ratedown 0
بختیاری
1399/1/25 - 08:44
اکثر این آدمهای ......که به قوم لر اهانت میکنند شناختی از قوم لر ندارد. درسته که اونها .... هستن ولی مختصات جغرافیایی و جمعیتی لر باید برای تمام جهان مشخص میشد تا ببیند که چه قدر از درآمد و ثروت ایران در سرزمین لر است و عکس العمل لر در صورت نیاز به چه معناست .لر از زمان ایلام الیمایید هخامنشی و ساسانی اساس ایران بوده .لر همواره به ایران وفادار بوده است ولی اگر لر از ایران جدا میشد میدی که چه از ایران می ماند ببین اقوام مختلف که علم استقلال برداشتند که بودند .قوم لر چوب سادگی و ایران دوستی خود را خورده که عده‌ای که پدر بزرگ خودشان را نمی شناسند متوهم شده و توهین میکنند
rateup 8
 ratedown 1
چهارلنگ
1399/1/28 - 19:45
اگه لر نبود شما باید به بیگانه ها میگفتین بابا
rateup 5
 ratedown 2
چهارلنگ
1399/1/28 - 19:45
اگه لر نبود شما باید به بیگانه ها میگفتین بابا
rateup 9
 ratedown 1
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.