گروه: اخبار استان خبر: 155667 / تاریخ انتشار : 1399/1/8 ساعت : 13:53

بارش های سیل آسا در راه کهگیلویه وبویراحمد

اداره کل هواشناسی استان نسبت به بارش های چند روز آینده در استان هشدار داد.

کارشناس اداره کل هواشناسی در گفت و گو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، گفت: با توجه به ماهیت رگباری بارش های پیش رو و تناب آن تا دوشنبه هفته آینده هشدارهای لازم در اطلاعیه ی روز گذشته صادر شده است.

 وی گفت: در روزهای آینده بارش های پیش رو از نوع رگبار باران گاهی رعد و برق، در ارتفاعات و مناطق مستعد کوهستانی رگبار  برف، وزش باد شدید، کاهش دمای روزانه  و کاهش دید افقی را پیش رو داریم.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان  گفت: بر اثر بارش ها شاهد آبگرفتگی معابر عمومی و رواناب های سطحی، سیلابی شدن مسیل ها، احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه ها، اختلال در تردد جاده ای، لغزندگی سطح جاده ها، مه آلود شدن هوا به همراه کاهش میدان دید افقی، و در نواحی مستعد با احتمال رگبار و تگرگ و صاعقه خواهیم بود.

بهره مند افزود: به مردم استان توصیه می کنیم از تردد های غیر ضروری به ویژه در محورهای مواصلاتی خودداری کنند، در صورت تردد به همراه داشتن تجهیزات زمستانی را فراموش نکنند. همچنین از صعود به  ارتفاعات خودداری کنند و پیشگیری های لازم برای عدم آسیب به محصولات کشاورزی را انجام دهند.

وی تصریح کرد: هوای امروز جمعه در استان نیمه ابری تا ابری، در برخی مناطق  به ویژه شرق و شمال شرق استان  بارش خفیف باران و برخی دیگر از مناطق استان شاهد رعد و برق و افزایش باد خواهیم بود.

کارشناس اداره کل هواشناسی  استان تصریح کرد: شنبه شاهد هوای نیمه ابری تا ابری به تدریج همراه با بارش باران گاهی رعد و برق و افزایش باد را خواهیم داشت.

وی ادامه داد: روز یکشنبه نیز نیمه ابری تا ابری همراه با بارش گاهی رعد و برق در ارتفاعات و و مناطق مستعد بارش برف و در برخی ساعات تگرگر  و وزش باد شدید به همراه کاهش دید را خواهیم داشت.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.