گروه: اخبار استان خبر: 155649 / تاریخ انتشار : 1399/1/8 ساعت : 09:31

باید و نبایدهای طرح فاصله گذاری اجتماعی از زبان دادستان مرکز استان

دادستان مرکز استان بایدها و نبایدهای طرح فاصله گذاری در استان را مطرح کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، سید علی ملک حسینی  با بیان این که مراقبت و محافظت  از جان مردم  مهمترین مصداق صیانت از حقوق عامه است،تصریح کرد: شهروندان در هر جایگاه و شرایطی ، مکلف به رعایت الزامات قانونی در این زمینه است.

 

 ملک حسینی گفت:  در شرایط کنونی طرح ها و اقدامات حاکمیتی که جهت قطع زنجیره شیوع بیماری کرونا تصویب و اعلام میشوند شرعاً و قانوناً لازم الاتباع می باشند.
وی با تأکید بر این که هدف از اجرای این طرح کشوری کمک به  قطع زنجیره ی انتقال بیماری با رویکرد کاهش تماس ها می باشد، افزود: ضمانت اجرای تمرد و عدم تمکین از مقررات طرح«فاصله گذاری اجتماعی» سختگیرانه و قاطع خواهد بود.
 
 
وی با اشاره به ملزم بودن همه آحاد جامعه به رعایت محدودیت های ناشی از این طرح،گفت: از جمله ی این موارد، ممنوعیت ورود به شهر غیر محل سکونت خود می باشد که علاوه بر توقیف وسیله نقلیه، شخص متخلف به  پرداخت 5 میلیون ریال جریمه الزام و البته  کلیه هزینه های جانبی توسط نیروی انتظامی از متخلفین اخذ خواهد شد.
 
 
دادستان مرکز استان از بازاریان و اصنافی که به صورت خودجوش فعالیت های تجاری خود را تعطیل نموده اند، تشکرد کرد و افزود: با توجه به الزامات قانونی طرح جدید، بازگشایی خودسرانه اماکن تجاری موجب پلمپ طولانی مدت آنها خواهد شد.
 
 
سید علی ملک حسینی با اظهار این که اصنافی مانند نانوایی ها ، سوپرمارکت ها و میوه فروشان که فعالیت آنها در زمان اجرای طرح مستثنی شده، گفت: این صنوف مؤظف به اجرای پروتکل بهداشتی هستند در غیر این صورت از ادامه فعالیت آنها جلوگیری و پلمپ خواهند. شد.
 
 
وی به افرادی که اقدامات شان موجب تهدید علیه بهداشت عمومی می گرد ،هشدار داد و افزود: هرگونه اقدام از سوی هر فردی که به تشخیص کارشناسان بهداشت تهدید علیه بهداشت عمومی تلقی گردد، قابل تعقیب قضایی است و  مطابق ماده ۶۸۸ قانون مجازات  اسلامی ( تعزیرات) متخلفین به مجازات تا یک سال حبس محکوم خواهند شد.
 
 
این مقام قضایی برای همه کادر پزشکی و درمانی و بیماران، آرزوی سلامتی و از عموم هم استانی های عزیز که با رنج و زحمت فراوان خود را ملزم به رعایت موازین بهداشتی و قرنطینه خانگی نموده اند ، تشکر و ابراز امیدواری کرد با رعایت همه جانبه از سوی مردم عزیز هرچه زودتر در کشور جشن پیروزی بر این بیماری برگزار شود.
 
 
دادستان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد از زحمات نیروهایی فداکار نظامی و انتظامی در این ایام، قدردانی کرد و نسبت به کسانی که از ارشادات و دستورهای نظامی و انتظامی سرپیچی نمایند هشدار داد و تأکید کرد: هرگونه عدم همکاری ، مقاومت و تمرد نسبت به دستور این نیروها ازسوی متخلفین محدود احتمالی، تحت عنوان مجرمانه ی «تمرد در مقابل مامورین دولت» قابل پیگرد و مجازات است.
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.