گروه: اخبار استان خبر: 155637 / تاریخ انتشار : 1399/1/7 ساعت : 17:35
در نشست مجازی استاندار با فرمانداران مطرح شد

هشدار جدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد به کسانی که به مسافرت رفته اند/کلانتری: امسال سیزده به در نداریم

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: کسانی که به مسافرت رفته اند سریع به خانه برگردند که این طرح ممانعت در ورودی ها، غربالگری در ورودی ها و جلوگیری از اجتماعات را تشدید می کند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس استاندار کهگیلویه وبویراحمد با حضور اعضای ستاد استانی مدیریت پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا از طرق ویدئو کنفرانس با فرمانداران هشتگانه  و مسئولان شبکه بهداشت و درمان شهرستان های استان با بیان اهمیت این طرح به سرعت بخشیدن در اجرا و تصریح آن تاکید کرد.

حسین کلانتری به فرمانداران تاکید کرد: در راستای اجرای طرح ملی فاصله گذاری اجتماعی در رعایت دستورات مراجع بهداشتی و انتظامی و توصیه ها و هشدارهای لازم از سوی مراجع ذیصلاح مرتبط با ستاد ملی مقابله با کرونا، اقدامات مدیریتی توسط فرمانداران و اقدامات میدانی توسط نیروی انتظامی صورت گیرد.


کلانتری افزود: طرح فاصله گذاری اجتماعی طرحی جدید، جامع، کامل و فراگیر بوده و با همکاری مردم و با هدف قطع زنجیره انتقال، شیوع و کنترل ویروس کرونا اجرای آن در استان آغاز شد.


وی بیان کرد: این طرح مقررات جدی تری نسبت به آن دسته از هموطنان وهم استانی هایی که نسبت به تذکرات ایمنی بخش و بهداشتی توجه لازم را ندارند اعمال می کند.


حسین کلانتری  با اشاره به اینکه طرح فاصله گذاری اجتماعی مبنی بر الزام توجه جدی تری به هشدارهای مراقبتی و رعایت نکات بهداشتی و پروتکل ها توسط عموم هموطنان و هم استانی های عزیز است افزود: رکن اصلی برای اجرای ثمربخش این طرح، عموم مردم هستند.


استاندار کهگیلویه وبویراحمد اظهار داشت: فرمانداران با قاطعیت اما همراه با احترام، و تعامل اقدام به اجرای کامل این طرح و مدیریت آن کنند.


حسین کلانتری افزود: طرح فاصله گذاری اجتماعی طرحی ملی، رسمی، قانونی و یک مطالبه عمومی بوده و در راستای شکست زنجیره انتقال و کنترل بیماری کرونا و سلامت مردم است.


استاندار کهگیلویه وبویراحمد با تاکید به اینکه همه کسانی از استان که به مسافرت رفته اند هر چه زودتر به خانه برگردند افزود: پویش «در خانه بمانید» و «به خانه برگردید » هر دو لازم و ضروری است و همچنان بهترین راه مقابله با شیوع و گسترش این بیماری است که به جد مورد توجه است.


کلانتری یادآور شد: کسانی که به مسافرت رفته اند سریع به خانه برگردند که این طرح ممانعت در ورودی ها، غربالگری در ورودی ها و جلوگیری از اجتماعات را تشدید می کند.


وی با بیان اینکه جزئیات طرح فاصله گذاری اجتماعی از طریق صدا و سیما بیان می شود به فرمانداران تاکید کرد: برای اجرای طرح از ظرفیت رسانه ها ،قضای مجازی ،سایتهای خبری ،شبکه استانی، فضای مجازی، ائمه جمعه و جماعات استفاده شود.


حسین کلانتری تاکید کرد: همه صنوف تا ۲۰ فروردین تعطیل هستند و چهار صنف خبازان، قصابان، خواربار فروشی ها و میوه و تره باری ها تنها در صورتی می توانند فعالیت داشته باشند که پروتکل بهداشتی را کاملا رعایت نمایند.


استاندار بر نظارت و دقت بیشتر و مستمر بر این صنوف و از جمله پمپ بنزین ها و CNGها به دستگاه های متولی تاکید کرد.


استاندار کهگیلویه وبویراحمد تاکید کرد که امسال سیزده به در مطلقا نداریم و مردم عزیز استان برای سلامتی خود و هم استانی ها به این مهم اهتمام جدی داشته باشند.


وی از فرمانداران خواست این طرح در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و حفظ سلامت مردم با دقت و حساسیت اجرایی شود.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.