گروه: اخبار استان خبر: 155618 / تاریخ انتشار : 1399/1/7 ساعت : 15:03
نتیجه هولناک عدم توجه به هشدارها؛

برابری قربانیان تنها یک تصادف رانندگی با فوتی های یک ماهه کرونا در کهگیلویه و بویراحمد/در خانه بمانید+تصاویر

در حالی که توصیه های مسئولان مبنی بر عدم رفتن به مسافرت و در خانه ماندن برای حفظ جان مردم در مقابله با ویروس کرونا است، اما قربانیان یک تصادف در محور گچساران-باشت برابر با آمار فوتی های ناشی از کرونا در یک ماه اخیر در کهگیلویه و بویراحمد است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس با شیوع ویروس کرونا در ایران و افزایش آمار مبتلایان و جان باختگان این ویروس، علاوه بر رعایت نکات بهداشتی، یکی از موثر‌ترین روش‌ها برای پیشگیری از ابتلا به این ویروس ماندن در خانه، پرهیز از حضور غیرضروری در بیرون از خانه و ضد عفونی مداوم سطوح خانه و دست‌ها است.

یکی از راهکار‌های ارائه شده از سوی وزارت بهداشت، خود قرنطینگی افراد جامعه است و این طرح در جلوگیری از شیوع این بیماری بسیار موثر می‌باشد.

 

متاسفانه شاهد آن هستیم که با وجود اطلاع رسانی‌های زیاد مبنی بر خود قرنطینگی بعنوان مهم‌ترین عامل قطع کردن زنجیره بیماری، عده ایی در پشت راه‌های بسته شهر‌ها مانده اند و باعث برهم ریختگی نظم جاده‌ها شده اند.

در روزها و هفته های اخیر بارها از سوی مسئولان مختلف نسبت به عدم رفتن به مسافرت و سفرهای غیرضروری و ماندن در خانه توصیه های بسیار زیادی شده است اما هنوز هم افرادی هستند که مسافرت رفتن را به ماندن در خانه ترجیح می دهند.

روز گذشته بر اثر برخورد یک دستگاه پراید با کامیون در محور گچساران-باشت 5 نفر جان خود را از دست دادند که اهل استان خوزستان بودند و شاید به هر دلیلی به توصیه های مسئولان گوش نداده اند و به سفر رفته اند.

 

در حالی که توصیه های مسئولان مبنی بر عدم رفتن به مسافرت و در خانه ماندن برای حفظ جان مردم در مقابله با ویروس کرونا است، اما قربانیان همین یک تصادف برابر با آمار فوتی های ناشی از کرونا در کهگیلویه و بویراحمد است.

از زمان ورود ویروس کرونا به استان کهگیلویه و بویراحمد امار قربانیان کرونا 5 نفر بوده است بنابراین بهتر است همه مردم به توصیه های انجام شده در خصوص کرونا توجه کنند تا شاهد چنین اتفاقات تلخی نباشیم.

این اتفاق تلخ زنگ خطر جدی و یک تلنگر برای کسانی است که این روز ها به مسافرت می روند و به توصیه های در خانه ماندن گوش نمی دهند لذا در این روزها بهترین راه حفظ سلامتی و جان هر یک از ما این است که در خانه بمانیم و از رفتن به مسافرتی که هم کرونا و هم حوادث جاده ای جان ها را تهدید می کند بپرهیزیم.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.