گروه: اخبار استان خبر: 155490 / تاریخ انتشار : 1399/1/10 ساعت : 12:08

زراعت کیش:شاه کلید حل مشکلات اقتصادی کشور تولید داخلی است

عضو هیات علمی دانشگاه تهران با بیان اینکه تولید داخلی شاه کلید مشکلات اقتصادی است گفت : با راه اندازی خطوط تولید در همه زمینه ها ، فقر ، بیکاری و عدم توسعه از بین رفته و به جهشی ویژه دست پیدا خواهیم کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس :سید یعقوب زراعت کیش  در خصوص انتخاب شعار سال و نامگذاری آن  توسط رهبر معظم انقلاب گفت :سال 99 را رهبر معظم انقلاب به اسم سال جهش تولید،نامگذاری کرده اند، اولین نکته ای که  حائز اهمیت  است ، این است که در این شرایط و بحران کرونایی که در تمام دنیا ما شاهد هستیم، رهبر معظم انقلاب یک نگاه وسیع وعمیق  و چند بعدی و چند وجهی به این قضایا دارند.

 زراعت کیش در ادامه افزود: علاوه بر توصیه های مقام معظم رهبری در سال جدید که در رابطه با بهداشت با مردم داشته اند از طرفی  یک نگاهی به دوران پس از کرونا نیز دارند، ولازمه این سالهای کشور  در واقع خروج از رکود و جهش تولید ار مد نظر قرار می دهند، وقتی که مقام معظم رهبری  چند سال پیاپی شعار سال را شعار اقتصادی معرفی کردند و در دوسه سال اخیر  نیز تمرکزشان بر روی تولید است،شاه کلید و راه حل مشکلات  و معظلات کشور در بعد اقتصادی  به تولید برمی گردد.

وی در ادامه گفت:ما هم معتقدیم  اگر دولت محترم  در این هفت سال، اگر به جای نگاه به خارج  تمرکز عمیق بر روی  توانایی ها و پتانسیل های  داخلی می داشتند وخصوصا تمرکز اساسی بر روی رونق تولید  داشتند، الان  بسیاری از بخش های اقتصادی ما تحریم پذیر نبودند.

کارشناس مسائل اقتصادی در بخش دیگری از سخنان خود گفت:مقام معظم رهبریشاه کلید اساسی را در بخش مشکلات اقتصادی، تولید می دانند و واقعی و واقع نگرانه هم هست،چون در بحث اقتصاد اگر تولید شکل بگیرد اشتغال صورت می گیرد وبیکاری نیز از بین می رود و این یعنی کاهش فقردر کشور.

عضو هئیت علمی دانشگاه علوم تحقیقات تهران افزود:وقتی که تولید انجام شود در مناطق کمتر توسعه یافته این به معنای کاهش فقر وتوسعه یافتگی آن منطقه ،کاهش بیکاری در آن منطقه و افزیش در آمد در آن منطقه است. این یعنی رشد اقتصادی ،افزایش نرخ صادارات واین یعنی کاهش وابستگی کشور به خارج از کشور.

زراعت کیش در ادامه گفت:اگر از همان سال 94 که برجام امضا شد کشور ما و وزارت نفت به جای  تمرکز بر فروش نفت خام  و وابستگی به نفت خام ،این نفت خام را تبدیل  میکرد به فراوردهای نفتی و مشتقات نفتی  و محصولاتی بر ارزش افزوده  مثلا به بنزین تبدیل می کرد یا به سایر مشتقات نفتی ،ما می نوانستیم این فراوردهای نفتی را به کشورهای اطراف خودمان که به شدت نیازمند و وابسته هستند بفروشیم.

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.