گروه: اخبار استان خبر: 155478 / تاریخ انتشار : 1399/1/5 ساعت : 11:30
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خبر داد

راه اندازی آزمایشگاه تست کرونا در یاسوج

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: آزمایشگاه تست کرونا به زودی در شهر یاسوج راه اندازی می شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان با حضور در استودیوی پخش خبر ساعت بیست دیشب شبکه دنا در خصوص راه اندازی آزمایشگاه تست کرونا در استان گفت:تجهیزات مورد نیاز این آزمایشگاه از تهران خریداری شده و منتظر بازگشایی فروشگاه بعد از 6 فروردین هستیم.

 

 پرویز یزدانپناه افزود: پس از بازگشایی فروشگاه تجهیزات را به استان انتقال می دهیم و با توجه به اینکه مکان آزمایشگاه هم مشخص شده است به محض ورود این تجهیزات به یاسوج درمدت 2 روز آزمایشگاه راه اندازی می شود.
 
 
وی با اشاره به توانایی و ظرفیت دانشگاه علوم پزشکی استان اضافه کرد: از امروز روزانه بین 110 تا 200 تست از افراد مشکوک به بیماری کرونا در استان گرفته می شود.
 
 
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان ادامه داد: اگر بتوانیم کلنی های تجمع کرونا را که در سطح استان وجود دارد شناسایی و قبل از علامت دار شدن آنها را تشخیص بدهیم می توانیم این بیماری را مهار بکنیم.
 
 
 یزدانپناه گفت: ورودی های استان برای ورود مسافران مسدود شده و خود مردم شهرهای استان به ویژه یاسوج باید رعایت کنند و از منزل خارج نشوند تا زنجیره ویروس کرونا شکسته شود و این بیماری ازبین برود.
 
وی افزود: اگر بخواهیم کرونا را کنترل بکنیم باید بیماریابی فعال داشته باشیم و کسانی را که بیمار هستند و اشخاصی که با آنها در ارتباط بوده اند و خانواده های آنها را دقیقا شناسیایی کنیم و از آنها تست بگیریم تا از شیوع ویروس کرونا در جامعه جلوگیری کنیم.
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.