گروه: اخبار استان خبر: 155421 / تاریخ انتشار : 1399/1/13 ساعت : 09:30

نامگذاری محور باشت _ چرام به جاده بی پایان/ پروژه ای که سه سال به کما رفته است

محور باشت به چرام یکی از زیباترین محور‌های مواصلاتی جنوب کشور در ایام بهار به خصوص فروردین و اردیبهشت به شمار می‌رود که پروژه بهسازی آن به کما رفته است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس :محور باشت به چرام یکی از زیباترین محور‌های مواصلاتی جنوب کشور در ایام بهار به خصوص فروردین و اردیبهشت به شمار می‌رود.

 

این محور که در حدود سه سال قبل پروژه تعمیر و بازسازی آن شروع شده است هنوز گرفتار مشکلات همیشگی خود است، اما قریب به دو سال است که این طرح نیمه کاره رها شده است و مشکلات عدیده ای برای مسافرین، روستائیان و فرهنگیانی که هر هفته مسیر ارتباطی باشت چرام را طی می کنند به وجود آورده است .

 

ساعت ها در این مسیر کم تردد که چند سالی هست به خاطر بازسازی خراب شده است، گرفتار کندی سرعت خودروی خود بعلت گل ولای می شوید و حتی مشکلات جبران ناپذیری برای شما خواهد داشت.

 

این مسیر69کیلومتری که یک ساعت و ده دقیقه بطور متوسط طی میشود،اکنون در مدت طولانی تری طی شده و شرایط و وضعیت این محور شایسته شهروندان باشتی و چرامی و حتی مسافران نیست.


بر اساس این گزارش مسئولان مختلفی وعده هایی را در سنوات گذشته دادند که بصورت خلاصه عنوان میشود.


معاون توسعه و ساخت اداره کل راه و شهرسازی کهگیلویه وبویراحمد در اسفند ماه سال ۱۳۹۳ خبر از بهره برداری از جاده ارتباطی باشت – چرام در اواخر اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۴ داده بود که این موضوع عملی نشد.
محمد راستا در سال ۱۳۹۳ میزان اعتبار هزینه شده برای طرح بهسازی این جاده را افزون بر ۷۰ میلیارد ریال عنوان کرد.

 


همچنین غلامرضا تاجگردون نماینده  شهرستان‌های باشت و گچساران در ۱۰ شهریور سال ۱۳۹۵ از بهره برداری جاده باشت - چرام تا سال ۱۳۹۷ خبر داد.

 


رئیس برنامه و بودجه کشور وعده داد: احداث جاده باشت به چرام با ۱۱۰ میلیارد ریال اعتبار و در مدت ۲۴ ماه انجام خواهد شد. 


غلامرضا تاجگردون شهریورماه ۹۵ در بازدید از طرح‌های راه سازی جاده باشت به چرام گفت: ساخت جاده اصلی باشت به چرام به طول هفت کیلومتر یکی از بزرگترین طرح‌های راه سازی کهگیلویه وبویراحمد است که تکمیل آن نقش اثرگذاری در حمل و نقل آسان در این استان دارد. عملیات اجرایی فاز دوم این طرح مهم تابستان امسال شروع شده است.

 

با این همه تفسیر همچنان جاده چرام به باشت دارد یک هفت خان  رستم را طی می کند که مردم چشم انتظار بهره برداری از این مسیر ارتباطی هستند،گرچه کارهای خوبی و پیشرفت های در طول یکسال اخیر انجام گرفته است ولی تا پایان بهره برداری از این جاده انتظارهای زیادی باید کشیده شود.

 

از مشکلاتی که برای مراحل کار بر روی جاده باشت و چرام است عدم تخصیص بودجه کافی و جذب پیمانکار مطمئن  است که متاسفانه مشاهده می شود که در طول شروع به ساخت این جاده چندین پیمانکار بر روی این جاده آمده اند که به انتها نرسیده خودشان در همان ابتدا کنار کشید ه اند، امید است که در سال 99 تکلیف این جاده مهم و راهبردی تعیین تکلیف شود و آماده تردد بین دو شهرستان چرام و باشت در استان کهگیلویه و بویراحمد قرار گیرد.

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.