گروه: اخبار استان خبر: 155353 / تاریخ انتشار : 1399/1/3 ساعت : 13:22
در ششمین جلسه شورای سلامت شهرستان لنده مطرح شد:

ممانعت از ورود خودروهای غیربومی به شهرستان لنده/پلمپ صنوف غیرضروری/تعیین محلی ضروری برای نقاهتگاه بیماران کرونایی+تصاویر

ششمین جلسه اضطراری شورای سلامت شهرستان لنده امروز با مصوبات مهمی برای مقابله با بیماری کرونا تعیین شد که ادارات متولی می بایست در راستای تدابیر ستاد مقابله با کرونا اقدامات لازم را عملیاتی کنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، ششمین جلسه شورای سلامت شهرستان لنده با حضور اعضای این جلسه در سالن جلسات فرماندار لنده برکزارشد.

 
سید خدادوست موسوی در ششمین جلسه شورای سلامت شهرستان لنده با تبریک عید مبعث و عید نوروز با اشاره به فراگیر شدن بیماری کرونا و اعلام هشدارهای جدی گفت:فراگیرشدن بیماری کرونا در سطح کشور باعث شده است تا زنگ خطر این بیماری در استان ها و به تبع شهرستان های کشور فراگیرتر شود و میزان مرگ و میرها نیز رو به افزایش است.
 
 
وی گفت:باتوجه به زیر ساخت ضعیف شهرستان و کمبود امکانات اگر روزی این بیماری در شهرستان حاکم شود متاسفانه باید منتظر بدترین حوادث باید باشیم و باید در این راه مردم مشارکت داشته باشند و لی این مشارکت واقعا ضعیف است.
 
 
فرماندار شهرستان لنده تصریح کرد:توان پزشکان و پرستاران ما به دلیل شرایط سخت این بیماری و تلاش شبانه روزی آنان حقیقتا باعث تحلیل رفتن توان این عزیزان شده است که این موضوع باید در دستورکار همه ما و مردم قرار گیرد.
 
 
موسوی گفت:شرایط واقعا حساس است و همه باید با جدیت محکم تری نسبت به اقدامات پیشگیرانه ای برا ی مقابله با این بیماری صورت گیرد که هرکجا این همکاری صورت نگرفت باید عامرانه برخورد کنیم.
 
 
وی در ادامه خاطرنشان کرد:بدون شک هرگونه اقدام مهم در راستای پیشگیری یک وظیفه مهم است .
 
 
نعمتی گفت:مسئولان ما این بیماری را دست و کم گرفته اند و باید حضور و پای کار بودن برای این بیماری باید صورت گیرد و ورودی شهرستان باید ثابت باشند و با اقتدار صورت گیرد.
 
 
سرپرست شبکه بهداشت و درمان لنده تصریح کرد: نظام توزیع در شهرستان لنده بدون نظارت شبکه بهداشت در حال توزیع است.
 
 
وی گفت:باید یک محل برای نقاهتگاه بیماران مثبت کرونایی داشته باشیم و باید بحث حفاظت فردی بیماران فوتی باید آمادگی لازم را داشته باشیم.
 
 
 
نعمتی گفت:در بحث تدفین بیماران فوتی کرونایی باید تدابیر لازم از سوی شهرداری در ارامستان رعایت شود و مواد لازم باید تامین شوند.
 
 
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده تاکیدکرد: صنوف موجود در بازار باید مدیریت شوند و این مهم باید در جلسه شورای سلامت تعیین تکلیف شود.
 
 
در این جلسه بخشداران، مدیران حاضر در جلسه به بیان اظهارات و پیشنهادات خود در راستای چگونگی مقابله و پیشگیری این بیماری به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پرداختند.
 
 
در پایان این جلسه فرماندار شهرستان لنده با انتقاد از عدم حضور شخص مسئول در جلسات باعث اخلال در روند تصمیم گیری می شود که امیدواریم این روند اصلاح شود.
 
 
فرماندارشهرستان لنده  در ادامه با اشاره به مصوبات مطرح شده در این جلسه گفت:ورود کلیه خودروهای غیر بومی به شهرستان لنده ممنوع اعلام می شود و باید نیروی های امنیتی و انتظامی باید با قاطعیت با این موضوع برخورد کنند.
 
 
وی تاکیدکرد:میراث فرهنگی و گردشگری باید تمام مسیر های مناطق گردشگری را مسدود کنند و فقط افراد ساکن این روستاها مجوز تردد داشته باشند.
 
 
فرماندار شهرستان لنده گفت: در بحث بازار به جز صنوفی که در استان اعلام کردند تمام صنوف غیر ضروری ضروری باید تعطیل شوند و نانوایی ها باید نکات ایمنی و بهداشتی را رعایت کنند.
 
 
رئیس شورای سلامت شهرستان لنده گفت:رعایت پروتکل‌های بهداشتی از مهمترین مواردی است که باید از سوی کسبه بازار باید رعایت شوند.
 
وی گفت:مدیریت حوزه کار باید با هماهنگی شبکه بهداشت و درمان باشد و روند ضدعفونی ماسک های تولیدی ونحوه توزیع باید به گونه ای باشد که اخلال ایجاد نکند.
 
 
موسوی تاکیدکرد:تمام اقدامات و تاکیدات این جلسات فقط برای تامین امنیت بهداشتی و درمانی مردم است فلذا مردم نیز باید مشارکت و همکاری لازم با در خانه ماندن خود در راستای پیشگیری از این بیماری داشته باشند.
 
 
تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:
 
---
---
---
---
---
---
---
---
 
 
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.