گروه: اخبار استان خبر: 155316 / تاریخ انتشار : 1399/1/2 ساعت : 21:57
دبیر شورای سلامت شهرستان لنده خبرداد:

غربالگری ۲۲ هزار نفری مراقبین سلامت و بهورزان برای مقابله با کرونا در لنده

نورمحمد نعمتی از اتمام غربالگری جمعیت لنده از لحاظ کوید19(کرونا ویروس) توسط مراقبین سلامت و بهورزان لنده خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ تلاش های شبانه روزی سفیدجامگان و مدافعین سلامت در برابر بیماری منحوس کرونا نشان از عزم و اراده پولادین این قشر زحمت کش برای مقابله بی امان با ابن بیماری را به تصویر می کشاند.

 

تلاش های جهادی کارکنان مجموعه بهداشت و درمان در این روزها حقیقتا ستودنی است چرا که در مبادی ورودی شهرها، بیمارستان ها و نظارت بر بازار و ضد عفونی شهرها با همکاری سایر ادارات این روزها فشارهای کاری چنان بر آنان زیاد کرده است که تنها می توان به این همه خدمت یک خدا قوت جانانه گفت.

 

در شهرستان لنده نیز تلاش های زیادی به خصوص در  یک هفته گذشته و باتلاش شبانه روزی مراقبین سلامت و بهورزان جمعیت شهرستان لنده از لحاظ کرونا ویروس غربال و آموزش های لازم ارائه شد.

 

 نورمحمد نعمتی سرپرست شبکه بهداشت و درمان لنده با اشاره به اهمیت موضوع بیماری کرونا و ضرورت امر پیشگیری گفت: به منظور پیشگیری، شناسایی و مراقبت افراد جامعه در مقابل بیماری کرونا، غربالگری کوید 19 از تاریخ ۲۳ اسفند تا ۲۹ اسفند توسط مراقبین سلامت و بهورزان به صورت تلفنی انجام شد و بهورزان با شماره تلفن 4030 جمعیت تحت پوشش خود را ارزیابی و آموزش دادند.

 

وی افزود: علائم مورد نظر شامل تب و لرز،گلو درد،نفس تنگی و سرفه خشک از همشهریان سوال و در صورت علائم ارجاع به مرکز خدمات جامع سلامت لنده و مس از بررسی اولیه در صورت تشخیص پزشک به بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت منتقل می شوند.

 

دبیر شورای سلامت شهرشتان لنده با بیان اینکه ۹۸ درصد ار جمعیت لنده در این طرح غربال شده اند گفت: هدف از راه‌اندازی این سامانه، تشخیص زودهنگام و تسریع در روند درمان بیماران احتمالی است و افراد از طریق پیامک هوشمند سامانه از وضعیت خود مطلع می شوند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.