گروه: اخبار استان خبر: 155292 / تاریخ انتشار : 1399/1/1 ساعت : 10:55
در گفتگوی استاندار با شبکه خبر مطرح شد

آخرین جزئیات بیماری کرونا در کهگیلویه و بویراحمد/آمار مبتلایان استان کمتر از یک سوم میانگین کشوری+فیلم

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در گفتگو با شبکه بین المللی خبر به تشریح آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان پرداخت.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس حسین کلانتری در گفتگوی  زنده تلویزیونی با شبکه بین المللی خبر ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت امام موسی کاظم (ع)، اظهار داشت: در استان کهگیلویه و بویراحمد به اقتضای شرایط که داشتیم  ۱۳ بهمن ماه ۹۸ کارمان را در شورای سلامت با نگاه پیشگیرانه آغاز کردیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: چون ما دور از مرکز بودیم باید یک هم افزایی شکل می گرفت و به تناسب  شرایط، امکانات و تجهیزاتمان پیش بینی های لازم را در نظر می گرفتیم.

وی تاکید کرد: همه پای کار آمدند و سیاست های ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا محور کارها بود و تقسیم کار انجام شد.

کلانتری بیان کرد: با هم گرایی برادران سپاه پاسداران، هلال احمر با محوریت دانشگاه علوم پزشکی و حمایت نیروی انتظامی و سایر دستگاه ها کار را انجام دادیم.

وی با تاکید بر اینکه همکاری و مشارکت مردم حائز اهمیت بود، عنوان کرد: علاوه بر کمک اصناف و بازاریان خیلی از گروه های مهم حوزه بخش خصوصی ما را در این مسیر یاری کردند تا بتوانیم نسبت به قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا اقدام کنیم.

کلانتری در بخش دیگری از سخنانش گفت: در مسیر این روزهای گذشته تا به امروز و بنا به  اقتضای سیاست های وزارت بهداشت ابتدا سامانه غربالگری به روی استان های پایلوت باز شد.

نماینده عالی دولت در استان خاطرنشان کرد: این مدت که از طریق سامانه سلامت کار غربالگری آغاز شد، بیش از ۸۱ درصد استان غربالگری شده است.

وی با بیان اینکه در استان فرصتی برای شناسایی موارد مشکوک ایجاد شد، تصریح کرد: از بستری های بیجا جلوگیری می شود ولی موارد مشکوک را حتما نمونه گیری می کنند.

کلانتری با اشاره به اینکه بیش از ۷ هزار و ۱۰۰ نفر از مردم استان نیاز به بررسی بیشتر در این خصوص داشتند، افزود:  ۷۰۰ نفر مورد توجه قرار گرفتند و از این تعداد ۴۰۰ نفر به بیمارستان مراجعه داشته و ۷۰ نفر بستری شدند.

وی گفت: از این تعداد  تست ۶۰ نفر مثبت اعلام شد.

کلانتری بیان کرد: با تدابیر اتخاذ شده، اجرای سیاست ها و دستور العمل های ابلاغی ستاد ملی، اجرای دستورالعمل هایی ابلاغی وزارت کشور  و دستورهای رئیس جمهور که از طریق نشست ستاد ملی که به صورت ویدئو کنفرانس اعلام شد اکنون کمتر از یک سوم میانگین کشوری مبتلای به کویید ۱۹ در استان وجود دارد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه 《پویش در خانه بمانیم》 تاثیرگذار بوده و مردم استقبال خوبی کردند، عنوان کرد: امید است این روال ادامه یابد.


وی اظهار داشت: تدابیر خوبی در بیماریابی اجرا شده است و کسانی که نیاز به بستری داشتند بستری شده اند.

کلانتری افزود: اکنون شهرستان های بهمئی، لنده و کهگیلویه در این زمینه پوشش صدرصدی داشته است.

وی با بیان اینکه محوریت با دانشگاه علوم پزشکی است، گفت: همه بهورزان و مراقبین سلامت  فعال هستند و حمایت و هماهنگی همه جانبه شکل گرفته است.

کلانتری بیان کرد: امید است با اجرای این سیاست مردم کمک کنند و این دو هفته را در خانه بمانند.

وی تصریح کرد: اگر مردم این دو هفته در خانه نمانند و بخواهند در کف خیابان باشند و یا در مجامع عمومی حضور پیدا کنند باید منتظر سونامی ابتلا به ویروس کرونا باشیم.

کلانتری افزود: اما اگر مشارکت ها افزایش یابد و مردم این دو هفته در خانه بمانند بعد از این مدت و با سیاست های ستاد ملی می توانیم به روال عادی برگردیم.

فیلم صحبت های استاندار در ادامه امده است:

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.