گروه: اخبار استان خبر: 155221 / تاریخ انتشار : 1399/1/2 ساعت : 10:28
نقاش دهدشتی در گفتگو با صبح زاگرس:

دید و بازدیدهای نوروزی را به وقت دیگری موکول کنید/حضور در مناطق گردشگری زمینه ساز انتقال کروناویروس است

مسلم جهانبخش گفت: برخی از مردم نیز از این ویروس و قدرت انتشار وانتقال آن آگاهی ندارند و پس از اعلام آمارهای اخیر با خیال راحت به خیابان ها آمده و همین امر موجب بدتر شدن شرایط خواهد شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مسلم جهانبخش هنرمند کهگیلویه ای در گفت و گو با صبح زاگرس در مورد شیوع ویروس کرونا گفت: با توجه به شیوع این ویروس مردم باید توجه کافی نسبت به این موضوع داشته باشند و توصیه های بهداشتی را حتما جدی بگیرند.

 

جهانبخش  با اشاره به فرا رسیدن ایام نوروز و دید و بازدیدهای خانوادگی گفت: بهتر این است که مردم دید و بازدیدهایشان را به زمان دیگری موکول کنند و در این مدت می توانند از شبکه های اجتماعی برای احوال پرسی و صله رحم استفاده کنند. اما با توجه به توصیه های پزشکی تاجایی که امکان دارد از تجمعات پرهیز شود.

 

وی افزود: درست است که برخی از مسئولین آن را ساده گرفته اند اما این ویروس کشنده است و جای هیچ گونه شوخی در کار نیست و به خاطر همین امر مردم نیز تا حدودی این مسئله را جدی نگرفته اند و این مسئله می تواند خطرناک باشد و بر همین اساس مردم تا جای امکان ارتباطات را به کمترین حد خود برسانند.

 

این هنرمند کهگیلویه ای خطاب به مردم گفت: برخی مردم بر این عقیده اند که بیرون رفتن از خانه و گردش در صحرا مشکلی ندارد اما باید گفت که با توجه به میزان ماندگاری ویروس روی سطوح مختلف، امکان سرایت ویروس به گردشگران نیز وجود دارد و شاید قبل از ما خانواده ای در مکانی اتراق کرده باشند و ناقل این ویروس باشند و حتی یک لیوان یک بار مصرف میتواند ناقل ویروس باشد و با ورودشان به شهر موجب انتقال ویروس به بقیه مردم می شوند.

 

جهانبخش گفت: با توجه به ارتباطات مجازی با مردم و توصیه به آن ها در فضای مجازی به ماندن در خانه بسیاری از آن ها از مسئله معیشت خود نگران بودند و افرادی که شغل آزاد دارند نگران نیازهای اولیه خانوادهایشان بودند اما باید گفت که مشکل معیشتی داشتن بهتر از مرگ بر اثر ابتلا به ویروس کروناست.

 

وی با اشاره به اقدامات مسئولین بهداشت و درمان شهرستان گفت: یقینا همه ما قدردان زحمت ها و تلاش های خستگی ناپذیر کادر های بهداشت و درمانه بوده و هستیم و اگر نقد و پیشنهادی وجود داشته باشد از سر دلسوزی و نگرانی است و در همین زمینه از مسئولین می خواهیم که بیشتر به مردم آگاهی های لازم در زمینه مقابله و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا داده شود.

 

مسلم جهانبخش افزود: برخی از مردم نیز از این ویروس و قدرت انتشار وانتقال آن آگاهی ندارند و پس از اعلام آمارهای اخیر با خیال راحت به خیابان ها آمده و بر این عقیده اند که این ویروس در شهرستان وجود ندارد و همین امر موجب بدتر شدن شرایط خواهد شد.

 

وی در پایان گفت: از پرسنل،کادرهای پزشکی،درمان و مسئولین شبکه بهداشت و بیمارستان و از همه تشکر میکنیم که با تمام توان با این بیماری مبارزه می کنند و به همه آن ها خداقوت عرض می کنم.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.