گروه: اخبار استان خبر: 155205 / تاریخ انتشار : 1398/12/28 ساعت : 12:11
در نشست ستاد پیشگیری از کرونا مطرح شد

گلایه استاندار کهگیلویه و بویراحمد از تسویه حساب های سیاسی نابجا/کلانتری: تحت هیچ شرایطی تعطیلی نداریم

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: مشکلات اطلاع رسانی در رسانه ها به صورت سازمان یافته نیست در برخی مواقع بر اثر ناآگاهی یا تسویه حساب سیاسی بوده که اکنون زمان آن نیست.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس استاندار کهگیلویه و بویراحمد در نشست ستاد مدیریت پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا گفت: حفظ سلامت مردم اولویت شرعی، اخلاقی و قانونی است و تمام تلاش ما بر این است که مبتلایان بهبود پیدا کنند.

 

حسین کلانتری با بیان این که در این مکان جای قدرت نمایی نیست و باید همه تلاش کنیم با کمترین آسیب ها از این بیماری عبور کنیم، فرصت حاشیه نیست زیرا فرد مسوول فرصت خدمت به افراد و جامعه را صرف پاسخگویی به حواشی قرار می دهد، زمان کافی برای تسویه حساب ها وجود دارد.


وی با اشاره به اینکه دو نوع غربالگری در استان داریم گفت: یکی در ورودی شهرهاست که اولین استان ها در زمینه غربالگری بودیم؛  غربالگری دوم کسانی که در حوزه بهداشت و درمان هستند که با تامین تجهیزات و باز شدن سامانه سلامت در رتبه ۵ غربالگری قرار گرفتیم


کلانتری تاکید کرد: اگر کسی مبتلا به کرونا باشد و مخفی کاری کند، بدون تعارف با او برخورد قانونی شود و در این زمینه هیچ تفاوتی بین افراد وجود ندارد.


وی بیان کرد: تحت هیچ شرایطی تعطیلی نداریم زیرا باید سلامت مردم حفظ شود.


استاندار در ادامه گفت: اگر بیان می شود در ایام تعطیلات سفر نرویم برای حفظ سلامت مردم است، قرنطینه یک اختیار ملی است و به معنی بستن راه های استان است؛ بیماران در خود استان هستند، اگر رستوران و هتل ها و اقامتگاه ها تعطیل است به این دلیل است کسانی که وارد این استان می شوند، اسکان داده نشود و اگر مردم موردی دیدند باید گزارش دهند.


وی افزود: واحدهایی که قصد فعالیت  دارند باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند یعنی ورودی مغازه ها حوزچه گندزدایی داشته باشد، توزیع مواد ضدعفونی و دستکش و همچنین گندزدایی محیط کار باید انجام شود.کلانتری در ادامه گفت: سردار عظیمی فر با همه مشکلاتی که دارد ۱۰ هزار ماسک از مشهد در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار می دهد؛ منتخبان مردم استان در انتخابات یعنی روشنفکر، تاجگردون و موحد صحبت هایی داشتند که ممکن است تا ۷ میلیارد تومان کمک صورت گیرد.


وی در ادامه گفت: تولید الکل، ماسک و دستکش روی ریل است و توسط سپاه تامین می شود اما باید نظارت بر نظام توزیعی وجود داشته باشد.


کلانتری افزود: مکان هایی که در مرکز استان و همچنین شهرستان ها توسط سپاه برای مواقع بحرانی در نظر گرفته شده باید از امروز توسط علوم پزشکی تجهیز شود.


وی ادامه داد: نانوایی ها، خواربارفروشی ها و فروشگاه ها باید مورد بازدید قرار گیرد و کسانی که رعایت می کنند تشویق شوند و کسانی که رعایت نمی کنند برخورد قانونی کنید.


استاندار در ادامه گفت: مشکلات اطلاع رسانی در رسانه ها  به صورت سازمان یافته نیست در برخی مواقع به صورت ناآگاهی، یا بحث تسویه حساب سیاسی بوده که اکنون زمان آن نیست و برخی دغدغه مند هستند که باید مورد نظر قرار گیرد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.