گروه: اخبار استان خبر: 155200 / تاریخ انتشار : 1398/12/28 ساعت : 10:21
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خبر داد

آمار بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد به تفکیک شهرستان ها/جزئیات فوت بیمارانی که مشکوک به کرونا بودند

پرویز یزدان پناه در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا در خصوص شایعات منتشر شده در خصوص فوت بیماران کرونایی در استان و همچنین آمار بیماران مبتلا به کرونا به تفکیک شهرستان پرداخت.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا گفت:حدود ۶ هزار نفر از ابتدای شروع طرح مراجعه کردند، افراد مشکوک ۳۵۵ نفر بوند که ۸۸ نفر از آن ها بستری و افراد مرخص شده ۲۶۰ نفر بودند.

 

پرویز یزدان پناه با بیان این که ۴۶۳ تست به آزمایشگاه ارسال شده است، اظهار کرد: نتیجه ۳۰۸ تست دریافت شده که از این تعداد ۳۲ مورد مثبت بود.

 

یزدان پناه در خصوص آمار مبتلایان به کرونا به تفکیکی شهرستان ها گفت: ۱۹ نفر در بویراحمد، ۷ نفر در چرام و ۴ مورد در کهگیلویه گزارش شده است، 2 نفر از این افراد دانش آموز هستند.وی در ادامه به شایعه فوت دو نفر بر اثر کرونا اشاره کرد و گفت: یکی از این افراد مشکل قلبی داشت و دچار توقف تنفسی شده بود، مورد بعدی خانمی دچار مشکلات ریوی در بیمارستان شهید جلیل بود که فوت کرد و آزمایش کرونای وی منفی بود، یک مورد خانم در بیمارستان شهید رجایی گچساران دچار سکته قبلی بود و دچار توقف تنگی نفس شد و احتمال اینکه دچار کرونا بود وجود داشت.


یزدان پناه با اشاره به تامین سی تی اسکن و یو پی اس گفت: این بیمارستان آی سی یو دارد که درصدد حل مشکل هستیم، از طرفی نیاز به مقدار ۲۷۰ میلیون تومان برای تجهیزات هستیم، اولین رادیولوژی پرتابل در بیماستان شهید جلیل افتتاح شد، خرید تجهیزات به مبلغ یک میلیارد تومان داشتیم و فولاد اهواز قول همکاری ۵۰۰ میلیون تومان دادند، درصدد هستیم آزمایشگاه مجهز ویروس شناسی داشته باشیم.

 

وی ادامه داد: غربالگری در ۱۱ نقطه توسط بهورز ها انجام می شود.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.