گروه: اخبار استان خبر: 154974 / تاریخ انتشار : 1398/12/25 ساعت : 08:12
در گفتگو با صبح زاگرس مطرح شد

واکنش نماینده بویراحمد و دنا به رایزنی برخی سیاسیون درخصوص اعتبارات کرونایی

نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت و سایر نهادهای کشور منابعی برای مبارزه با کرونا در سطح ملی در اختیار وزارت بهداشت قرار می دهد که بخشی هم به استان ها می رسد و جذب این منابع مربوط به رایزنی و ارتباطات فرد خاصی نیست.

نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در خصوص شرایط روزهای اخیر و فراگیرشدن ویروس کرونا در کشور و استان گفت: همه باید از خداوند متعال درخواست کنیم این بلای جهانی به نام ویروس کرونا را که کشور ما هم از آن بی بهره نبود و تلفاتی هم داشتیم، هر چه زودتر از بین ببرد.

 

غلام محمد زارعی بین کرد: در عرصه همگرایی و همبستگی در سطح ملی نمایشی از قدرت و مسئولیت پذیری همه بخش های کشور را به نمایش گذاشتیم.

 

زارعی ادامه داد: شرایط هر روز به گونه ای به پیش می رود که مدیران بخش های مختلف تسلط خوبی بر کنترل و درمان این بیماری و بیمارانی که به این ویروس آلوده شدند،دارند.

 

وی افزود: این نشان از قدرت جمهوری اسلامی ایران است و به فرمایش مقام معظم رهبری همایشی برای مبارزه با توطئه های دشمن در حوزه های اینچنینی است که در جهان رخ می دهد.

 

زارعی ادامه داد:  با تعاملی که در سطح استانی و ملی داریم،به مرحله ای رسیدیم که داریم ویروس را کنترل می کنیم.

 

نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:  یکبار با شخص وزیر و معاون وی دیدار داشتم، وزارت بهداشت منابع، اعتبارات و تجهیزات لازم را تامین کردند.

 

زارعی ادامه داد: در استان ما تعامل به روز و به موقعی وجود دارد تا همپای سایر مناطق کشور اوضاع را مدیریت و کنترل کنیم تا کمترین آسیب را از این ویروس در سطح استان شاهد باشیم.

 

وی گفت: خوشبختانه با پیگیری های که در گذشته انجام شد، بیمارستان جلیل راه اندازی شد و اکنون این بیمارستان به عنوان بیمارستان خاص درمان کرونا ویروس اختصاص پیدا کرد.

 

زارعی خاطرنشان کرد: این فضای آماده، تجهیزات و امکانات پیشرفته خود فاکتوری برای امکان بخشی به مدیریت بهتر است.

 

وی افزود: در سطح استان،این تنها بیمارستان قرنطینه، درمان و کنترل بیماری کرونا معرفی شد ؛خدماتی هم که انجام می شود، به دلیل تجهیزاتی است که در گذشته در اختیار بیمارستان قرار گرفته بود.

 

وی با بیان اینکه اکنون همه جهت گیری های کشور به سمت تامین منابع مورد نیاز برای پاسخگویی به نیازهای حوزه سلامت است، تصریح کرد: منابعی که به وزارت بهداشت اختصاص داده می شود، چه از سوی دولت،بیمه سلامت،خزانه داری کل و و چه از محل های دیگر، اعتبارات هنگفتی است و به موازات این تخصیص ها، بخشی از این اعتبارات هم به استان ها اختصاص داده می شود تا بتوانیم نیاز استانها را تامین و مدیریت مبارزه با بیماری را به جلو ببریم.

 

نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی در واکنش به شائبه تلاش افراد خاص در کمک به جذب اعتبارات میلیاردی وزارت بهداشت به حوزه سلامت استان،  تصریح کرد: همانگونه که عرض شد، دولت و سایر نهادهای کشور منابعی برای مبارزه با کرونا در سطح ملی در اختیار وزارت بهداشت قرار می دهد  که بخشی هم به استان ها می رسد و جذب این منابع مربوط به رایزنی و ارتباطات فرد خاصی نیست.

 

زارعی گفت: این کمک و تخصیص ها به صورت معمول و روتین است، مطابق شرایط و نیازهای هر استان برای مبارزه، کنترل و درمان بیماری کمک می شود.

 

وی افزود: همه این اعتبارات در راستای کمک ملی است و ارتباطی به رایزنی افراد ندارد و کسی که این کمک ها را نتیجه رایزنی خود مطرح می کند بیشتر دنبال بده و بستان های سیاسی است.

 

نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت:در سطح کشور همه امکانات و منبع انسانی در راس آنها فرمانده معظم کل قوا بسیج شده و در حال خدمت به مردم هستند و به هیچ وجه این کمک ها به فرد یا شخصی ارتباطی ندارد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 2 نظر
محمد
1398/12/25 - 13:47
سلام، اگه کار دیگران است، پس شما چرا فشار بهت آمده، به قول دکتر احمدی نژاد آب سرد بریز همونجایی که میسوزه
rateup 0
 ratedown 0
محمد
1398/12/25 - 13:47
سلام، اگه کار دیگران است، پس شما چرا فشار بهت آمده، به قول دکتر احمدی نژاد آب سرد بریز همونجایی که میسوزه
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.