گروه: اخبار استان خبر: 154934 / تاریخ انتشار : 1398/12/24 ساعت : 12:05
نماینده کهگیلویه:

عدم حمایت از صنایع پایین‌دستی پتروشیمی دلیل کمبود ماسک و دستکش در کشور است

عدل هاشمی پور گفت: عدم حمایت از صنایع پایین‌دستی پتروشیمی و بخش خصوصی دلیل کمبود محصولاتی مانند ماسک و دستکش در روزهای شیوع ویروس کرونا است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس نماینده مردم کهکیلویه، بهمئی و چرام در مجلس شورای اسلامی به نقش پتروشیمی‌ها در تولید البسه بیمارستانی، دستکش و مواد ضدعفونی‌کننده باوجود شیوع ویروس کرون اشاره کرد و گفت: اگرچه مدیریت کشور تصور و آمادگی مواجه با چنین بحرانی را نداشت اما این اتفاق می‌تواند منجر به شناسایی آسیب‌ها، تقویت نقاط قوت و از بین بردن ضعف‌ها در تمام حوزه‌ها و به‌ویژه تولید محصولات بیمارستانی توسط پتروشیمی‌ها باشد به‌همین دلیل کمیسیون انرژی در نخستین جلسه آتی خود به عملکرد پتروشیمی‌ها در بحران کرونا ورود خواهد کرد.  

 

عدل هاشمی‌پور، عدم رونق و گسترش صنایع پایین دستی پتروشیمی ها -که وظیفه‌شان تبدیل مواد اولیه و فراورده های نفتی به محصولات مختلف است- را یکی از علل کمبود محصولاتی همچون البسه بیمارستانی، دستکش و مواد ضدعفونی کننده دانست.

 

وی افزود: با وجود آنکه تاکنون نزدیک به 140 میلیارد دلار در پارس جنوبی هزینه ساخت فازهای مختلف شده اما صنایع پایین دستی آنطور که باید رونق نگرفته‌اند به همین دلیل تولید محصولات از این دست ناچیز است.

 

نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت: از آنجا که صنایع پایین‌دستی مورد حمایت پتروشیمی‌ها نبوده است اکنون در تولید ماسک و دستکش که جزئی‌ترین محصولات هستند دچار مشکل شده‌ایم بنابراین عدم حمایت از صنایع پایین‌دستی پتروشیمی و بخش خصوصی دلیل کمبود این محصولات در روزهای شیوع ویروس کرونا است.

 

وی ادامه داد: اگرچه تولیدات واحدهای صنعتی پتروشیمی‌، برای کشور درآمدزایی ارزی دارند اما آن‌ها باید محصولاتی را تولید کنند که منجر به رشد صنایع پایین‌دستی شود چراکه این صنایع ارزآوری مجدد، رونق تولید، اشتغال و خودکفاء شدن کشور در تولید محصولات مختلف را به همراه دارد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.