گروه: اخبار استان خبر: 154819 / تاریخ انتشار : 1398/12/21 ساعت : 11:59
در گفتگو با صبح زاگرس مطرح شد

واکنش رئیس شبکه بهداشت گچساران به عدم پرداخت مطالبات نیروهای خدماتی

رئیس شبکه بهداشت و درمان گچساران به اعتراض نیروهای خدماتی این شرکت نسبت به عدم پرداخت مطالبات قرارداد آن ها پاسخ داد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان گچساران در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در خصوص تجمع اعتراضی نیروهای خدماتی شبکه بهداشت به دلیل عدم پرداخت مطالباتشان گفت: متاسفانه این کارگران خدماتی در این شرایط بحرانی تجمعاتی را برگزار کردند، این درحالی است که چندین ماه حقوق و مطالبات شان عقب افتاده است که با رایزنی هایی که انجام شده است امروز  نیز دو ماه حقوق به آنها پرداخت خواهد شد.

 

سهراب صیدی بیان کرد: این کارگران تا مهرماه حقوق و مطالبات خود را دریافت کرده اند، تاکید ویژه دارم که اگر این نیروهای خدماتی که 17نفر هستند مشغول به کار نشوند بدون شک غیبت خواهند خورد، شبکه بهداشت و درمان با شرکت طرف قرارداد طرف است نه با نیروی انسانی، و شرکت موظف است که حقوق و مطالبات کارگران را طبق قرارداد پرداخت کند.

 

مدیر شبکه بهداشت و درمان گچساران تصریح کرد: باید توجه داشت که شرکت متولی امر با دانشگاه علوم پزشکی استان قرارداد منعقد کرده است، هر چند به عنوان یک مسئول اقدام کارگران را محترم شمرده ایم در حالی که طرف حساب کارگران خدماتی شرکت است و باید ادعای آنها علیه شرکت طرف قرارداد باشد و نه شبکه بهداشت و درمان این شهرستان.

 

صیدی در ادامه گفت: اینکه نیروهای خدماتی با پلاکارد و پارچه نویسی در جلوی شبکه بهداشت اقدام به تجمعات اعتراض آمیز می کنند برحسب ناآگاهی صورت گرفته است و باید مطالباتشان را از شرکت طرف قرارداد با دانشگاه علوم پزشکی مطالبه کنند.

 

وی افزود:این موضوع نیز باید مورد توجه قرار بگیرد که شبکه با این نیروهای خدماتی هیچ گونه قراردادی ندارد و شرکت موظف است طبق قانون و قرارداد منعقد شده مطالبات کارگران را پرداخت کند.

 

مدیر شبکه بهداشت و درمان در ادامه نیز در خصوص مطالبات رانندگان استیجاری این شبکه گفت: بحث رانندگان نیز به همین شکل است و طرف حساب رانندگان هم شرکت است، شرکت طرف قرارداد باید پای کار باشد و شبکه بهداشت هیچ تعهدی در قبال این نیروها ندارد.

 

وی افزود: طبق قراردادی که شرکت ها با دانشگاه علوم پزشکی بسته اند و نیز شرایط را قبول کرده اند،پس شایسته است که با جدیت انجام شود و مطالبات و حقوق نیروهای خدماتی نیز پرداخت شود.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.