گروه: اخبار استان خبر: 154570 / تاریخ انتشار : 1398/12/17 ساعت : 08:33

ماجرای سنگ قبر ۱۰۴ ساله ای که نشان از قدمت کرونا می دهد!

این روز ها انتشار تصویری از سنگ قبر قدیمی در یکی از مناطق شهرستان ممسنی استان فارس خبرساز بوده که نشان از وجود بیماری کرونا در 104 سال گذشته می دهد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛عکسی از سنگ قبری در مهرنجان ممسنی استان فارس مربوط به ۱۰۴سال قبل در فضای مجازی منتشر شده است که در آن اعلام شده یک فرد به دلیل عطسه و سرفه فوت کرده است که شاید بتوان گفت کرونا در آن زمان هم بوده است.

این عکس نشان می‌دهد ۱۰۰ سال پیش هم کرونا بوده

مسعود بحرینی مدیر شبکه شیعه نیوز با انتشار عکسی از سنگ قبری در قبرستان مهرنجان ممسنی استان فارس مربوط به ۱۰۴سال قبل که در آن اعلام شده یک فرد به دلیل عطسه و سرفه فوت کرده نوشت این بیماری همان کرونا است.

 

بحرینی در این مورد به نقل از الحاقیه نوشت: وفات مرحمت پناه علی رضا ولدصدق ملا علی نجات جاویدلله در سنه ی ۱۳۳۷ (قمری) ناخوشی بلایی برکل ربع مسکون نازل که تمام حکیمان ازمعالجه آن حیران وسرگردان و از غره ی شهر صفر تا پانزدهم شهر مذکور، تمامی نوع انسان را سه قسم و دو قسم آن را هلاک و یک قسم باقی و آن یک قسم از عهده ی کفن و دفن بر نیامدند. علامت ناخوشی عطسه ای و سرفه ای بود. بجهت عبرت نوشته شد‌.

 

یوسف مرادی فعال محیط زیستی کهگیلویه و بویراحمدی نیز تصویری از این سنگ قبر در صفحه مجازی خود منتشر کرد و متن روی سنگ قبر را نوشت و در پایان گفت: به جهت عبرت نوشته شد‌.

 

آنطور که از نوشته های بر روی این سنگ قبر مشخص است، نشان می دهد در گذشته نیز بیماری همچون کرونای امروزی وجود داشته است که دارای علائمی مانند عطسه و سرفه بوده و این بیماری پس از سال ها دوباره به جان مردم افتاده است.

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 3 نظر
Majid
1398/12/20 - 21:51
بیماری کرونا نبوده. آنفلوانزای فوق حاد پرندگان معروف به اسپانیایی بود که در 1918 در اسپانیا گزارش شد ولی قبل از آن احتمالا در آلمان وآمریکا و.. که درگیر جنگ بودند شروع شده بود ولی گژارش مخفی مانده بود که درایران تلفات بسیارزیادتری نسبت به کشورهای دیگر داد. کل تلفات در دنیا بین 20 تا 40 وحتی 100 میلیون نفر هم گزارش شده است
rateup 12
 ratedown 0
مجید
1398/12/20 - 21:53
بیماری کرونا نبوده. آنفلوانزای فوق حاد پرندگان معروف به اسپانیایی بود که در 1918 در اسپانیا گزارش شد ولی قبل از آن احتمالا در آلمان وآمریکا و.. که درگیر جنگ بودند شروع شده بود ولی گژارش مخفی مانده بود که درایران تلفات بسیارزیادتری نسبت به کشورهای دیگر داد. کل تلفات در دنیا بین 20 تا 40 وحتی 100 میلیون نفر هم گزارش شده است.
rateup 5
 ratedown 0
کورش
1398/12/27 - 11:32
اون بیماری انفلانزای اسپانیای بوده که بدلیل اولین گزارش ابتلا در اسپانیا به این نام مشهور شد چون در جنگ جهانی اول کشورهای فرانسه انگلیس و المان در گیر جنگ بوده اند و اسپانیا در این جنگ بی طرف بوده ابتدا در اسپانیا گزارش شده ولی احتمال شروع این بیماری در یکی از سه کشور مذکور بوده است .این بیماری به وسیله سربازان بیگانه و اشغالگر وارد ایران شد و به دلیل نبود امکانات بهداشتی و قحطی و نا کارامدی حکومت وقت در ایران تلفات بسیار بالایی داشت جمعیت ایران در ان زما چیزی حدود ده ملیون نفر بوده که چیزی حدود دو ملیون نفر تلفات داشت.
rateup 3
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.