گروه: اخبار استان خبر: 154365 / تاریخ انتشار : 1398/12/12 ساعت : 11:31
فرماندار بویراحمد عنوان کرد :

ضرورت رعایت حفظ بهداشت توسط نانوایی ها برای مقابله با کرونا

فرماندار بویراحمد با اشاره به اینکه حفظ سلامت نان مسئله جدی است گفت : با توجه به شرایط خاصی کشور و استان در شیوع ویروس کرونا رعایت حفظ بهداشت توسط نانوایی ها برای مقابله با این بیماری ضروری است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس شاهرخ کناری  در نشست شورای اداری این شهرستان با بیان اینکه شهرستان بویراحمد و استان وضعیت مناسبی در مبارزه و شیوع کرونا دارد گفت : ضدعفونی معابر  عمومی ، ادارات و بیمارستان ها فضای خوبی را در کنترل شیوع این ویروس در شهرستان ایجاد کرده است.


وی ابراز داشت : مردم انتظار دارند ضدعفونی و کنترل این این ویروس تاوحصول نتیجه ادامه داشته باشد و مسئولان در این خصوص باید به صورت ویژه تلاش کنند.

کناری رعایت مسائل بهداشتی توسط نانوایی ها را ضروری ارزیابی کرد و گفت : گند زدایی و ضد عفونی کردن معابر ضرورتی اجتناب ناپذیر بوده و و مردم باید به رعایت مسائل بهداشتی ، حضور کمتر در مراسم ختم و اجتماعات توجه ویژه داشته باشند.

فرماندار بویراحمد با اشاره به اینکه حفظ سلامت نان مسئله جدی و همیشگی بوده است گفت: با توجه به شرایط خاصی کشور و استان در شیوع ویروس کرونا رعایت حفظ بهداشت توسط نانوایی ها برای مقابله با این بیماری ضروری است.

وی از مسئولان شهری خواست تا در دفع زباله ها ، بخصوص زباله های عفونی و استفاده عوامل از ماسک ، چکمه و دستکش  تلاش بیشتری داشته باشند .

او همچنین گند زدایی و ضدعفونی سازی محیط های بانکی و خودپردازها را مهم ارزیابی کرد و ابراز داشت : ناوگان های حمل و نقل عمومی ، محیط دفاتر پیشخوان، بقاع متبرکه و ادارات  مرکز استان که بیشترین مراجعات را دارند باید به صورت روزانه ضد عفونی شوند.

فرماندار بویراحمد همچنین در این نشست ابراز داشت : باتوجه به الزام سوخت گیری توسط مسئولان جایگاه های عرضه سوخت ، پیگیری شود تا این کار با رعایت الزامات انجام شود.

حسن زاده رئیس آموزش آموزش پرورش شهرستان بویراحمد در این نشست از ضد عفونی و گندزدایی  ۵۶۳ مدرسه در سطح شهرستان خبر داد و تاکید کرد:  تصمیم گیری تعطیلی مدارس در تراز  وزارت خانه  بوده و در اینکخصوص اطلاع رسانی می شود.

شهردار یاسوج نیز در این نشست با ابراز گلایه از برخی شهروندان در رهاسازی دستکش و ماسک های استفاده شده در معابر گفت :فرهنگ سازی استفاده از سطل های زباله در این خصوص ضروری است و رسانه ها باید اگاهی بخشی و اموزش را در دستور کار خود قرار دهند .

نستهن مقدم با اشاره به اینکه گند زدایی معابر پرتردد شهر انجام شده است گفت :  بالغ بر ۳۰ هزار لیتر محلول ضد عفونی با همکاری تیپ ۴۸ فتح برای گند زدایی معابر استفاده شد  و جمعه بازار شهر یاسوج برای گند زدایی تخلیه می شود.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 8 نظر
حامد
1398/12/12 - 17:36
وی از مسئولان شهری خواست تا در دفع زباله ها ، بخصوص زباله های عفونی و استفاده عوامل از ماسک ، چکمه و دستکش تلاش بیشتری داشته باشند . ما هم امیدوارم این موضوع توسط مسئولین مربوطه به صورت دقیق اجرای شود
rateup 0
 ratedown 0
غلامی
1398/12/12 - 17:37
نستهن مقدم با اشاره به اینکه گند زدایی معابر پرتردد شهر انجام شده است گفت : بالغ بر ۳۰ هزار لیتر محلول ضد عفونی با همکاری تیپ ۴۸ فتح برای گند زدایی معابر استفاده شد و جمعه بازار شهر یاسوج برای گند زدایی تخلیه می شود. درود بر بر همه کسانی که این روز ها حساس در حال کار برای مقابله با این ویروس کشنده هستند
rateup 0
 ratedown 0
ساسان
1398/12/12 - 17:41
حسن زاده رئیس آموزش آموزش پرورش شهرستان بویراحمد در این نشست از ضد عفونی و گندزدایی ۵۶۳ مدرسه در سطح شهرستان خبر داد و تاکید کرد: تصمیم گیری تعطیلی مدارس در تراز وزارت خانه بوده و در اینکخصوص اطلاع رسانی می شود. چه عجب اموزش پرورش هم یه تکونی و خوش دا
rateup 0
 ratedown 0
یاسر
1398/12/12 - 17:41
امیدوارم این موضوع بتواند به از بین رفتند هر چه سریع تر این بیماری در کشور کم کند
rateup 0
 ratedown 0
جابر
1398/12/12 - 17:47
فرماندار بویراحمد همچنین در این نشست ابراز داشت : باتوجه به الزام سوخت گیری توسط مسئولان جایگاه های عرضه سوخت ، پیگیری شود تا این کار با رعایت الزامات انجام شود. جناب فرماندار این موضوع رو واقعا باید جدی گرفت که متاسفانه مردم اوئن طوری که من دیدم زیاد جدی نمی گیرند
rateup 0
 ratedown 0
مسعود
1398/12/12 - 17:48
متاسفانه در جایگاه های سوخت خود مردم نمی زان که جایگاه دار سوخت بزنه وفکر می کنند خودشون بزنه
rateup 0
 ratedown 0
خداداد
1398/12/12 - 17:48
احسنت متاسفانه فرهنگمون هنوز اون طوری که باید و شاید پیشرفت نکرده است
rateup 0
 ratedown 0
علی ف
1398/12/12 - 17:50
خدا کی این کرونا میره راحت شیم مردیم از بس ماسک زدیم
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.