گروه: اخبار استان خبر: 154325 / تاریخ انتشار : 1398/12/12 ساعت : 10:01

پنج کیلومتر جاده روستایی دیشموک و هزاران وعده محقق نشده/وقتی بهانه ها به قیمت جان مردم تمام می شود

پس از گذشت 3 سال از کلنگ زنی جاده روستای دلی دیشموک، مردم این روستا از نبود جاده مناسب رنج می برند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  دلی روستایی محروم با مردمانی فقیر و بی‌ بضاعت ،دارای جمعیتی بالغ بر  700 نفر و یکصد و ۲۰  خانوار در 10 کیلومتری مرکز شهر دیشموک شهرستان کهگیلویه واقع است.

دلی روستایی است کوهستانی که با هر بارشی مورد تهدید سیلاب‌ ها قرار می‌گیرد و با توجه به شرایط اقلیمی و کوهستانی بودن این منطقه مردم همواره در معرض بحران قرار دارند.

در چند روز گذشته دختر 4 ساله دیشموکی به همراه برادر خود از مسیر جاده دلی در حال تردد با موتورسیکلت بودند که بر اثر مشکلات موجود در جاده از جاده منحرف شده و این تصادف منجر به فوت دختر دیشموکی شد.

به گفته یکی از اهالی شهر دیشموک طی بازدیدی که مدیر کل راه و شهرسازی به همراه برخی از مسئولان در مهرماه امسال از این جاده داشتند در حضور اهالی به مردم وعده داده شد تا با واگذاری اعتبار لازم به پیمانکار، این پروژه مراحل پیشرفت خود را طی کند اما با گذشت حدود 6 ماه از وعده آن ها هیچ اتفاق مثبتی در این جاده صورت نگرفته و در یکی از موارد تلخ، موجب فوت یک دختر 4 ساله در این جاده شده است.

این در حالی است که در  اسفند ماه سال 95 نماینده شهرستان های چهارگانه در حاشیه بازدید از مناطق روستایی دیشموک در گفتگو با خبرنگاران گفته بود: امروز جاده دلی- رودسمه با اعتباری بالغ بر 7 میلیارد تومان و با همکاری بنیاد مسکن، راه و شهرسازی و استاندار کلنگ زنی  و باید در مدت یکسال و نیم این پروژه به بهره برداری برسد.

اما پس از گذشت 3 سال از کلنگ زنی این جاده، هنوز که هنوز است مردم این روستا از نبود جاده مناسب رنج می برند. عدم تحقق وعده های مختلف در مورد آسفالت کردن  5 کیلومتر جاده نشان از ضعف مدیریت ها و ناکارآمدی برخی از مدیران و پیمانکاران دارد و دود آن به چشمان مردم می رود.

اردشیر قاسمی رئیس اداره راه و شهرسازی کهگیلویه در گفت و گو با خبرنگار صبح زاگرس گفت: با توجه به اینکه پیمانکار این پروژه بنیاد مسکن است و با توجه به اینکه چند بار از نبود اعتبار گلایه مند بودند، راه و شهرسازی برای حل این مشکل قول مقداری قیر برای استفاده در عملیات ساخت و ترمیم جاده و هم برای برطرف کردن بخشی از مشکلات مالی داده بود اما خود پیمانکار برای تحویل گرفتن مراجعه نکرد.

حال باید پرسید که چرا کار ساخت و ترمیم 5 کیلومتر جاده به این اندازه طول کشیده که موجب مرگ یک دختر 4 ساله بی گناه شده است.

تاکنون چندین تصادف منجر به جرح در جاده روستای دلی به دیشموک رخ داده است.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.