گروه: اخبار استان خبر: 154303 / تاریخ انتشار : 1398/12/11 ساعت : 11:21
یادداشت؛

منع سوء استفاده از بیت المال مطالبه عمومی مردم بهمئی

با وجود اعلام بخشنامه های مختلف،همچنان عده ای از مسئولان از خودروهای بیت المال استفاده شخصی می کنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ با توجه به منویات مقام معظم رهبری در موضوع مهم و حائز اهمیت مطالبه گری و  رسالت جوانان و مردم انقلابی عدالت جو که همواره در پی تحقق اهداف والای انقلاب اسلامی با مطالبه ی صحیح و به حق بودند،این بار موضوعی را به مسئولان گوشزد می نماییم.

 

با وجود صدور بخشنامه های دولتی مبنی بر ممنوعیت استفاده شخصی از خودرو های اداری آن هم در ساعات غیر اداری گویا همچنان بخشنامه های مذکور به برخی کارمندان و روسای ادارات نرسیده است و استفاده یا بهتر بگویم سوء استفاده از اموال بیت المال به امری عادی برای این اشخاص تبدیل شده است.

 

مسئولانی که در ساعات مختلف شبانه روز  با اتومبیل اداری همراه با اهل و عیال به مراسمات ختم، عروسی و دید و بازدید از فامیل می روند یا در حال جابه جا کردن فرزندانشان از مدارس استفاده می کنند و احتمالا میگویند صله رحم و خدمت به خانواده ثواب دارد، آری این همان مصداق،سرمایه داری+۱۷ رکعت است.

 

آیا به واقع کسی که سوء استفاده از بیت المال می کند، می تواند حافظ و امین خوبی برای مردم باشد؟همان هایی که دم از مبارزه با مفاسد بیت المال می زنند و خود ناقض آن هستد.

این در حالیست که بر اساس دستورالعمل اجرایی نحوه استفاده از خودروهای دولتی و مدیریت مصرف سوخت آنها، هر گونه استفاده شخصی از خودروهایی با پلاک دولتی که در اختیار دستگاه های اجرایی است، چه بصورت موردی و چه بصورت در اختیار(موضوع این بخشنامه) ممنوع بوده و در صورت مشاهده تردد خودروهای موصوف در خارج از ساعات اداری بدون برگه ماموریت، نیروی انتظامی موظف به توقیف خودروست.

 

لذا این مهم مطالبه ای است که مردم شریف شهرستان بهمئی انتظار اقدام سریع و بدون هیچگونه اغماضی از مسئولان مربوطه داشته و این را هم بگویم ما جوانان پایبند به انقلاب هیچگونه عهد اخوت و برادری با کسی که قصد لطمه زدن به این نظام اسلامی و قصد شوم بد بین کردن مردم به انقلاب اسلامی کشورمان را دارد، نبسته ایم و اگر نیاز باشد کسی که قصد بدنام کردن انقلاب را دارد که البته موفق نخواهند شد از بی آبرو کردنش دریغی نداریم و مستحضرید که ابزار زیادی برای انگشت نما کردن مسئولان بی لیاقت وجود دارد.

 

ان شاءالله به زودی شاهد پیگیری و گزارش عملکرد از مسئولان زحمتکش مربوطه در این موضوع و اهمیت آنها به این مطالبه عمومی باشیم.

 

یادداشت از:امیر حسین دهبان نژادیان-دانشجو و فعال فرهنگی

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.