گروه: اخبار استان خبر: 154281 / تاریخ انتشار : 1398/12/10 ساعت : 15:41
در گفتگو با صبح زاگرس مطرح کرد:

توضیحات رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان در خصوص سازوکار تشخیص بیماری کرونا

یزدانپناه گفت: در استان سازوکار تشخیص صددرصدی کرونا وجود ندارد و دستگاه های تب سنج صرفا برای غربالگری و تشخیص بالا بودن تب هستند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس برخی از درمانگاه های سطح شهر یاسوج و استان کهگیلویه و بویراحمد اقدام به اخذ آزمایشاتی در جهت تشخیص بیماری کرونا بر روی بیماران کرده اند  و برخی از افراد نیز این آزمایشات را تست های نهایی تشخیص این بیماری تلقی می کنند که گاها شبهاتی برای افراد بوجود آورده است. 

 

 
این پایگاه خبری در این خصوص  با رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گفتگویی انجام داده است.
 
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان در خصوص اینکه آیا تست اولیه بیماری کرونا در تشخیص ابتلای فرد به این بیماری کفایت می کند به صبح زاگرس گفت: در استان کهگیلویه بویراحمد آزمایشگاه تشخیص تست کرونا وجود ندارد و نتایج آزمایشات بیماران مشکوک به کرونا به تهران فرستاده می شود.
 
 
 
یزدانپناه بیان کرد: بیماران مشکوک به کرونا جهت معاینه به پزشکان عمومی مراجعه می کنند و در صورتی که پزشک معالج علایم این بیماری را در فرد مشاهده کرد به بیمارستان مرجع ارجاع می دهند‌.
 
 
 
وی تاکید کرد: دستگاه های ترماتور و تب سنج صرفا مشخص می کند که فرد تب دارد یا نه و صرفا راه تشخیص این بیماری دستگاه های تب سنج نیست.
 
 
یزدانپناه گفت: دستگاه های تب سنج دیجیتالی که در ورودی های شهرها وجود دارد به منظور تشخیص درجه تب افراد و غربالگری بکار برده می شود که در صورت بالا بودن درجه تب فرد، آن فرد مشکوک به کرونا تلقی می شود و  بیمارستانها جهت انجام آزمایشات ثانویه ارجاع دادمی شوند. 
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.