گروه: اخبار استان خبر: 154237 / تاریخ انتشار : 1398/12/10 ساعت : 10:19

بازی با آرامش روانی مردم کهگیلویه و بویراحمد با خبرپراکنی دروغ یک کانال تلگرامی+عکس

این شایعات بی پایه و اساس علاوه بر تحت تاثیر قرار دادن جو روانی جامعه، می تواند بر بسیاری موضوعات دیگر حتی بازار نیز تاثیرگذار باشد لذا مسئولان نظارتی باید در چنین مواقعی اقدام عاجل و ضربتی را انجام دهند تا از وارد شدن صدمات دیگر جلوگیری شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس این روزها همه اخبار در کشور به یک چیز ختم می شود و آن هم ویروس کروناست که بسیاری از مسائل را به سمت خود کشانده است و همه حواس مسئولین به این سمت است.

در حالی که تمامی مسئولین در روزهای گذشته همه همت خود را برای مقابله با کرونا به کار بسته اند و با همراهی رسانه ها سعی در القای آرامش به جامعه را دارند اما به نظر می رسد برخی افراد نانشان در برهم زدن آرامش جامعه از طریق اطلاع رسانی غلط و جهت دار است.

همانند همیشه در مواقع بحرانی مانند سیل و زلزله یا اکنون که با ویروسی به نام کرونا مواجه هستیم، بازار شایعات بی پایه و اساس در فضای مجازی داغ است به طوری که با انتشار تصاویر، فیلم و اخیرا نیز فایل های صوتی آرامش روانی جامعه را برهم می زنند.

این شایعات بی پایه و اساس علاوه بر تحت تاثیر قرار دادن جو روانی جامعه، می تواند بر بسیاری موضوعات دیگر حتی بازار نیز تاثیرگذار باشد لذا مسئولان نظارتی باید در چنین مواقعی اقدام عاجل و ضربتی را انجام دهند تا از وارد شدن صدمات دیگر جلوگیری شود.

اخیرا یک کانال تلگرامی به نام " خبرنیوز "  با انتشار کلیپی در کانال خود ادعا می کند " اینجا گچساران؛ مبتلا شدن بچه 5 ساله به کرونا و بی تابی مادرش جلوی درب اورژانس ".

این فیلم در فضای مجازی به شدت منتشر شد و موجب ترس بسیاری ازخانواده ها شد در حالی که اصل موضوع چیز دیگری بوده است.

---

سهراب صیدی مدیر شبکه بهداشت و درمان گچساران در همین خصوص در گفتگو با صبح زاگرس گفت: این موضوع از اساس شایعه و کذب است.

وی افزود: شهروندان عزیز جای هیچگونه نگرانی در گچساران نیست و مشکلی هم در این خصوص وجود ندارد تمامی مراکز درمانی این شهرستان تحت کنترل است و در بیمارستان ها هم رسیدگی کامل وجود دارد.

صیدی عنوان کرد: مردم فقط اقدامات بهداشتی و پیشگیرانه و خودمراقبتی را با جدیت دنبال کنند، و در صورت مشاهده علائمی همچون تب و لرز، بی حالی سرگیجه، سرفه و گلودرد به مراکز درمانی مراجعه کنند و از توجه به هر گونه شایعه بی اساس در فضای مجازی اجنتاب کنند.

البته این کانال تلگرامی در روزهای اخیر موضوعات مختلفی را در خصوص ویروس کرونا منتشر کرده است که بسیاری از آن ها جنبه تخریب روانی دارد و باید با جدیت پیگیری شود.

انتظاری که از دستگاه قضایی و نظارتی وجود دارد این است که با این گونه موارد به شدت برخورد کند و سعی در کنترل فضای بی در و پیکر مجازی داشته باشند.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.