گروه: اخبار استان خبر: 154165 / تاریخ انتشار : 1398/12/10 ساعت : 09:11

غفلتی که می تواند به قیمت سلامت شهروندان تمام شود/ آیا نظارتی بر عرضه کنندگان مواد غذایی در مکان های عمومی وجود دارد؟

یکی از موضوعاتی که به نظر می رسد تا حدودی مورد غفلت قرار گرفته است، عرضه مواد غذایی در سطح شهر ها خصوصا در مکان های عمومی نظیر دست فروشان را می توان نام برد، باید پرسید در این مورد چه اندازه نظارت وجود دارد و اینکه آیا با وجود این بیماری آیا به چنین افرادی که درصدد کسب روزی هستند آموزش های بهداشتی داده شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ در یک هفته اخیر خبرهای مختلفی در سطح جامعه در خصوص بیماری کرونا ویروس و از شمار مبتلایان به این بیماری شنیده شد، بسیاری از کارشناسان این بیماری را واگیردار و شیوع گسترش آن را در سطح وسیع اشاره کردند.

 

در کهگیلویه و بویراحمد تمهیدات مختلفی برای کنترل و مقابله با کرونا توسط ارگان ها و سازمان های مختلف از جمله علوم پزشکی، استانداری، سپاه فتح و تیپ 48 فتح، و فرمانداری ها و سیستم های نظارتی از قبیل تعزیرات و حتی ورود گروه های مختلف بسیجی برای کنترل آن به وسیله توزیع ماسک، آموزش در خصوص این بیماری، راه اندازی خط تولید مواد ضد عفونی کننده توسط کارخانجات، و گندزدایی اداره ها و تعطیلی دانشگاه مدارس را می توان نام برد.

 

یکی از موضوعاتی که به نظر می رسد تا حدودی مورد غفلت قرار گرفته است، عرضه مواد غذایی در سطح شهر ها خصوصا در مکان های عمومی نظیر دست فروشان را می توان نام برد، باید پرسید در این مورد چه اندازه نظارت وجود دارد و اینکه آیا با وجود این بیماری آیا به چنین افرادی که درصدد کسب روزی هستند آموزش های بهداشتی  داده شده است.

 

از دیگر مواردی که  برای نظارت ضروری به نظر می رسد صنف نانوایی ها و عرضه کنندگان نان است،  عرضه کنندگان نان قشری هستند که بیشترین مراجعه مردمی را دارند بنابراین نظارت بر این صنف به منظور پیشگیری از ابتلای افراد جامعه لازم و ضروی است زیرا در درجه اول خود فروشنده باید از سلامت کامل برخوردار باشد تا دیگر افراد جامعه از آسیب های این ویروس در امان باشند.

 

به طور کلی دانشگاه علوم پزشکی استان و زیرمجموعه آن ضمن بررسی کسانی که مواد غذایی را در مکان های عمومی عرضه می کنند، باید تمهیدات بهداشتی و آموزشی و حتی شناسایی متخلفین برای پیشگیری از ابتلای افراد جامعه  به این بیماری را در دستور کار خود قرار دهند تا سلامت و بهداشت استان از آسیب  بیماری کرونا محفوظ و مصون بماند.

 

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

 
 
 
 
 

 

 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.