گروه: اخبار استان خبر: 154132 / تاریخ انتشار : 1398/12/7 ساعت : 19:27

خطر در کمین ساکنان بلوار رجاء یاسوج/بیدارشدن مسئولان استان یک سال پس از سیل ویرانگر

اهالی منطقه بلوار رجاء یاسوج نسبت به عدم وجود دیوار حائل در این بلوار با رودخانه بشار یاسوج گلایه مند هستندکه مسئولان تا کنون توجهی نکرده اند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، بارندگی های اوایل سال 98 خسارت بسیار زیادی به زیرساخت های استان وارد کرد، جاده یاسوج شیراز در اثر ریزش کوه بیش از یک هفته مسدود شد و می توان گفت کار شبانه روزی باعث شد که این راه ارتباطی باز شود، اما گاهی این خسارت ها را می توان با اقدامات پیشگیرانه به حداقل رساند.

سیل از جمله بلایای طبیعی است که رخ دادن آن اصلا زمان مشخصی ندارد ممکن است همچون سال جاری در بهار سیل جاری شود و گاهی نیز ممکن است در فصل زمستان رخ دهد بنابراین می طلبد که زیرساخت های مختلف در استان آنقدر قوی باشند که خسارت ها به حداقل برسد.

ضرب المثلی هست که می گوید انسان عاقل از یک سوراخ دوبار گزیده نمی شود این ضرب المثل را می توانیم برای حال و روز استان کهگیلویه و بویراحمد نیز به کار ببریم، وقتی در جایی سیل خسارت وارد کرده است مسئولان باید به دنبال رفع آن نقاط ضعف باشند که سال بعد نیز دوباره از همان نقطه دچار خسارت نشوند.

 رودخانه بشار یاسوج را می توان یکی از بزرگترین نعمت های این استان نام برد، اما گاهی عدم برنامه ریزی مسئولان نظارتی باعث می شود همین نعمت به یک خطر بزرگ برای برخی از مناطق تبدیل شود.

 

 بلوار رجاء شهر یاسوج در حاشیه این رودخانه قرار دارد و پراز خانه ها و ساختمان هایی است که خانواده های زیادی در آن ها زندگی می کنند، دیر جنبیدن مسئولان ممکن است باعث رخ دادن فاجعه ای جبران ناپذیر در حاشیه این رودخانه شود.

 بارش ها و سیل اخیر در استان باعث شده است که بخشی از زمین بلوار رجاء یاسوج دچار رانش شود و این ریزش زمین بلوار رجاء تا چند قدمی خانه هایی که در آن جا هستند آمده است، می توان گفت سیل بعدی خانه های این بلوار را در خود می بلعد.

 مشکلی که می تواند با ساخت یک دیوار حایل بر طرف شود، چرا که این ریزش زمین به مرور رخ داده است و در هر بارش قسمتی از آن ریزش می کند و به خانه ها نزدیک تر می شود.

مسئولان استان لرستان نیز با چنین موضوعی مواجه بودند اما مشکل را با یک دیوار حائل بتنی بر طرف کرده اند ( تصویر بالا ) اما گویا مسئولان کهگیلویه و بویراحمد هنوز وضعیت و شرایط بلوار رجاء شهر یاسوج را ندیده اند، این مشکل باعث نگرانی اهالی این منطقه  شده است.

انتظار می رود مسئولان استان نسبت به ساخت و ایجاد یک دیوار حائل در بلوار رجاء یاسوج مردم را از نگرانی نجات دهند، و تلاش کنند که نوش دارو پس از مرگ سهراب نشود.

 

تصاویر بیشتر را در ادامه مشاهده می کنید:

---
---
---
---
---
---
---
---

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.