گروه: اخبار استان خبر: 154120 / تاریخ انتشار : 1398/12/8 ساعت : 08:09

دیوار حائل بلوار رجا و رودخانه بشار نیازمند اعتبار 12 میلیاردی+تصاویر

معاون طرح و توسعه شرکت آب و منطقه ای استان گفت: قرار داد طرح 5 میلیارد است اما برای تکمیل آن براساس مشخصات و رعایت مسائل فنی و استانداردهای شهرداری و شهرسازی شاید نیازمند 12 میلیارد ریال اعتبار کلی برای این فاصله 200 متری لازم باشد.

 معاون طرح و توسعه شرکت آب و منطقه ای استان در گفت وگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در خصوص عملیات ساخت دیوار حائل در محدوه بلوار رجاء شهر یاسوج گفت: در این محدوده و در مجاورت رودخانه بشار، بعد از سیل ابتدای سال بخشی از این مکان دچار تخریب هایی شد، شهرداری وظیفه پیگیری این موضوع را برعهده داشت اما به دلیل تخصص آب و منطقه ای در مدیریت سیل ها به دستور استاندار وقت و معاونت فنی این وظیفه  به آب و منطقه ای واگذار شد از طرفی برای شروع علیات ساخت دیوار حائل نیاز به اعتبار داشت.

 

احسانی بیان کرد: در شرایط حاضر با تامین بخشی از  اعتبارات و همچنین تامین مصالح به وسیله صدور مجوز منابع طبیعی و محیط زیست، توسط امور آب منطقه ای و امور فنی استانداری ساخت بخشی از دیوار حائل به منظور جلوگیری از ریزش و تخریب حاشیه رودخانه بشار و پیشگیری از خطر احتمالی برای ساختمان های مجاور انجام شد.

 

وی افزود: در ادامه روند کار این انتظار وجود دارد که تامین مصالح صورت گیرد و از طرفی مدیریت بحران و سازمان برنامه بودجه برای تکمیل این موضوع اعتبار مورد نیاز چیزی حدود 10 الی 12 میلیارد ریال تامین کنند، ماموریت در این نقطه شهر علاوه بر حفظ بستر رودخانه جهت جلوگیری از تخریب، حفظ محیط زیست و ساخت و سازهای مجاور رودخانه است.

 

جهانبخش گفت:  قرار داد طرح 5 میلیارد است اما برای تکمیل آن براساس مشخصات و رعایت  مسائل فنی و  استانداردهای شهرداری و شهرسازی شاید نیازمند 12 میلیارد ریال اعتبار کلی برای این فاصله 200 متری  لازم باشد.

 

تصاویر تکمیلی در زیرآمده است: 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.