گروه: اخبار استان خبر: 154108 / تاریخ انتشار : 1398/12/7 ساعت : 17:38
د نشست تنظیم بازار کهگیلویه مطرح شد

تاکید فرماندار بر نظارت کیفی و دقیق بازار/ نانوایی های متخلف پلمپ می شوند + تصاویر

علی رضا اتابک گفت: وقتی که برخی از فروشندگان به قوانین توجه نمی کنند باید از سیستم جریمه استفاده کرد. جریمه ها را برای چنین روز ها و شرایطی وضع کرده اند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس جلسه کمیسیون تنظیم بازار با حضور مسئولان شهرستان و فرماندارکهگیلویه در سالن جلسات فرمانداری کهگیلویه برگزار شد.

 

علی رضا اتابک فرماندار کهگیلویه در نشست تنظیم بازار گفت: در مورد احتکارهایی که در مورد ویروس کرونا صورت می گیرد باید در بین مردم حضور داشته باشیم و سودجویان را شناسایی کنیم. در بسیاری از شهرها مردم و خیرین ماسک به صورت رایگان به مردم اهداء می کنند که نشانه جوانمردی و بزرگواری آنان است.

 

اتابک با اشاره به اهمیت درج قیمت ها بر روی محصولات در کنترل قیمت ها گفت: درج قیمت ها نیز از موارد مهمی است که اکثر فروشندگان آن را رعایت نمی کنند و خود را موظف به  برچسب بر روی  کالاها نمی کنند و مدارا کردن با کسانی که قوانین را نقض می کنند لازم نیست.

وی گفت: وقتی که برخی فروشندگان به قوانین توجه نمی کنند باید از سیستم جریمه استفاده کرد. جریمه ها را برای چنین روز ها و شرایطی وضع کرده اند.

 

اتابک با انتقاد از ادارات صمت و تعزیرات گفت: نظارت ما مقطعی است و کیفی نیست و این ضعف نظارتی ماست و بسیاری از کالاها در شهرستان علی رغم کیفیت مساوی با قیمت های متنوع و گاها با قیمت ها بالا وجود دارند.

 

فرماندار کهگیلویه گفت: با توجه به اینکه به ایام عید نزدیک می شویم نظارت ها باید ویژه و اساسی صورت گیرند تا مردم تکلیف خود را بدانند و بتوانند مایحتاج خود را به راحتی تهیه کنند.

 

وی تصریح کرد: گشت های بازرسی زمانی مشهود می شود که نوسانات قیمت ها و افزایش غیر منطقی آن ها در بازار شهرستان وجود نداشته باشد. پس لازم و ضروری است که نظارت و بازرسی های بیشتر و هدفمند تری در این زمینه صورت گیرد.

 

علی رضا اتابک با اشاره به نارضایتی مردم در مورد مسئله نان گفت: چرا نانوایی های متخلف پلمپ نمی شوند؟ نان یکی از اصلی ترین نیاز غذایی مردم است که باید بررسی ها و نظارت های لازم صورت گیرد و با خاطیان به طور جدی برخورد شود. همچنین نظارت بر توزیع گوشت وکالاهای اساسی باید صورت گیرد و نتیجه آن باید در کف خیابان مشهود باشد و نانوایی ها نیز باید کیفیت نان توزیعی خود را بالا ببرند.

 

فرماندار کهگیلویه گفت: وضعیت بازار از نظرما خوب نیست و قیمت اجناس در بازار ایام عید به صورت طبیعی رو به افزایش است و نیاز به نظارت و بازرسی با کیفیت دارد.

 

در ادامه تصاویر تکمیلی آمده است؛

 
 
 
 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.