گروه: اخبار استان خبر: 154106 / تاریخ انتشار : 1398/12/8 ساعت : 08:25
در گفت و گو با رئیس اداره صمت مطرح شد

جریمه 2 واحد کالاپزشکی در دهدشت به علت گران فروشی

حکیم گفت: کالاهایی چون برنج , شکر و گوشت دولتی عرضه شده و کالاهای ضروری از هفته آینده به شهرستان واگذار خواهد شد و در بازار در اختیار مردم قرار می گیرد.

رئیس اداره صمت کهگیلویه در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در مورد نوسانات بازار کهگیلویه و نظارت بر آن ها گفت: اداره صنعت ومعدن در ایام مختلف سال برای رصد بازار اقدامات زیادی صورت داده است و این اداره شیفت بندی های لازم را برای ایام عید انجام داده و برنامه ریزی های لازم در دو شیفت کاری صورت گرفته است.

 

احمد حکیم گفت: بازرسی های لازم در بازار دهدشت در مورد کالاهایی مثل مرغ، گوشت قرمز و ماهی انجام شده و نظارت های لازم در مورد کالاهای دیگر نیز صورت گرفته است.

 

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه بهاره گفت: برنامه ریزی ها برای برپایی نمایشگاه بهاره نیز صورت گرفته و نامه نگاری های لازم و کمیته های نرخ گذاری در این زمینه نیز انجام شده است.

 

رئیس اداره صمت کهگیلویه گفت: سامانه ستاد خبری ۱۲۴ راه اندازی نشده بود که  با پیگیری های انجام شده مردم می توانند با استفاده از تلفن های ثابت و سیم کارت های همراه اول شکایات خود را اعلام کنند که البته این شماره جزو شماره های ضروری نیست و شکایتها در اولین فرصت ممکن بررسی می شوند.

 

حکیم گفت: کالاهایی چون برنج، شکر و گوشت دولتی عرضه شده و کالاهای ضروری از هفته آینده به شهرستان واگذار خواهد شد و در بازار در اختیار مردم قرار می گیرد.

 

وی به عملکرد این اداره اشاره کرد و گفت: در مورد صنوف مختلف به جز صنف خبازان ۳۲۷۲ مورد بررسی صورت گرفته  که ۷۳۸ واحد متخلف با ارزش ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال جریمه شدند.

 

این مسئول گفت: بیشترین پرونده ها در حوزه خبازان است و در این صنف واحد هایی وجود داشته که آرد یارانه ای تحویل گرفته و به جای تهیه نان، کلوچه و نان شیرین تولید می کردند که جریمه هایی برای آن ها لحاظ شد.

 

احمد حکیم در پایان با اشاره به کمبود ماسک و مواد ضد عفونی کننده گفت: نظارت در مورد همه داروخانه ها و کالا پزشکی ها صورت گرفته که دو مورد از کالاپزشکی ها به علت افزایش قیمت اجناس جریمه شدند و هیچ احتکاری در داروخانه ها و کالا پزشکی ها وجود نداشته است.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.