گروه: اخبار استان خبر: 154105 / تاریخ انتشار : 1398/12/7 ساعت : 18:03

سهل انگاری برخی نانواداران بستری راحت جهت انتقال کرونا/الزام نانوایی ها به استفاده از ماسک و دستکش

نگرانی مردم استان کهگیلویه و بویراحمد نانوایی هایی است که بدون ماسک و دست کش اقدام به پخت نان و دادن آن به مشتری می کنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، کرونا ویروس موضوعی است که چند ماه است نه تنها ایران بلکه کل دنیا را دچار مشکل کرده این این ویروس نه به دلیل مرگبار بودن بلکه  به دلیل شیوع و قدرت انتقال سریع که باعث شده است مورد توجه ویژه وزارت بهداشت قرار بگیرد.

 طبق تحقیقات انجام گرفته مرگ در اثر این ویروس  2 تا 3 درصد و گاهی کمتر از آنفولانزایی است که  هر ساله گریبان گیر مردم می شود.

 یکی از مهمترین موضوعاتی که همواره در رسانه های مختلف منتشر می شود پیشگیری برای ابتلا به این بیماری است از جمله راه های انتقال کرونا ویروس از طریق دست دادن و و یا دست زدن به سطوحی است که این ویروس در آنجا وجود دارد.

 طبق گفته برخی از کارشناسان هر فرد مبتلا می تواند 2 نفر را نیز مبتلا کند که این آمار، آماربسیار بالا و قابل تاملی است و نشان می دهد که مردم باید پیشگیری لازم را در این خصوص انجام دهند.

استان کهگیلویه و بویراحمد نیز از این قائده جدا نیست و با توجه به اینکه این ویروس وارد کشور شده است و روزانه رفت و آمدهای مختلفی از استان های مختلف به این استان می شود بنابراین احتمال ورود این ویروس به استان دور از انتظار نیست.

 یکی از نگرانی های مردم استان کهگیلویه و بویراحمد نانوایی هاست چرا که در گذشته معمولا دیده می شد که خیلی از افرادی که در نانوایی ها کار می کنند مسائل بهداشتی از جمله پوشیدن دستکش و کلاه را رعایت نمی کنند که  با توجه به ورود این ویروس به استان مشکلات نیز بیشتر می شود.

 عدم رعایت نکات بهداشتی در نانوایی ها می تواند یکی از مسائل مهم در انتقال گسترده این ویروس باشد بنابراین نیاز است که دانشگاه علوم پزشکی  استان پوشیدن دستکش و رعایت نکات بهداشتی را برای نانوایی ها الزامی کنند، همچنین با توجه به اینکه نان برای تحویل دادن به مشتری بر روی سیم هایی قرار داده می شود این نیز خود یک مشکل و معضل بسیار بزرگ است.

ممکن است سهل انگاری نانوایی ها و عدم توجه مسئولان به این موضوع خسارت جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد، نانوایی ها باید ملزم به پوشیدن دستکش، ماسک وکلاه شوند.

اگر حتی یک نفر ابتلا به این بیماری دست خود را بر روی این سیم ها گذشته باشد و بعد نانوایی برای تحویل نان به مشتری خود نان را بر روی همان نقطه قرار دهد، بدون شک آن فرد نیز مبتلا خواهد شد مگر اینکه حرارت نان به اندازه ای باشد که بتوان ویروس را از بین ببرد.

نیاز است که مسئولان علوم پزشکی استان به ویژه استاندار کهگیلویه و بویراحمد راه حل جدی برای این مشکل پیدا کنند، چرا که اگر نانوایی ها مسائل بهداشتی را رعایت نکنند ممکن است در چند روز آینده شاهد مشکلات زیادی در استان باشیم.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.