گروه: اخبار استان خبر: 153913 / تاریخ انتشار : 1398/12/5 ساعت : 10:45

یاداشت/پایان رقابت انتخابات و آغاز همدلی برای استانی آباد

باید همه در سایه همدلی با استفاده از ظرفیت کرسی فرصت ساز مجلس شورای اسلامی به جبران عقب ماندگی‌های استان راهبردی و مظلوم خود بپردازیم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛مردم غیور و ولایتمدار کهگیلویه و بویراحمد در کنار ملت فهیم ایران اسلامی دوم اسفند ماه امسال با تمام تلخی ها و مشکلات بار دیگر به میدان آمده  و با رای دادن به نامزدهای خود در حقیقت به دموکراسی و نظام رای دادند.

 

با وجود پایان رسمی انتخابات و اعلام منتخبین مردم از رسانه های رسمی همچنان عده ای بر طبل بداخلاقی و رقابت های غیر معمول می کوبند که نتیجه ای جز افزایش کدورت ها و آزرده شدن خاطرها در بر ندارد.

 

ما باید بعنوان جامعه ای فهیم به یاد داشته باشیم که در کنار قانون مداری و تمکین به قانون، منتخب حوزه های انتخابیه خود را منتخب همه ملت در سطوح منطقه ای، ملی و حتی بین المللی بدانیم.

 

وجه تمایز جامعه ما نسبت به بیشتر جوامع دیگر، دینداری و اخلاق مداری است که بر پایه آن باید بعد از روز انتخابات به تمامی رقابت ها را پایان داده و اتحادی بر مدار خدمت به مردم تشکیل دهیم.

 

در استان محروم کهگیلویه و بویراحمد ده ها نامزد انتخابات برای تصاحب سه کرسی مجلس شورای اسلامی رقابت کردند ؛ در روز رای گیری این مردم بودند که نام سه نفر از این بزرگان را بیشتر از بقیه در برگه های خود ثبت کردند تا بعنوان منتخب مردم بار سنگین نمایندگی را به دوش بکشند.

 

بی تردید به طور کلی نگاه مردم در تطبیق معیارها و تحقیق پیرامون کاندیداهای خود، علاوه بر معیارهای انقلاب اسلامی و تعهد ، ملاک‌های ارزشی، کارآمدی و دغدغه داشتن کاندیداها در رفع مشکلات آنها، پرهیز از حاشیه‌سازی  و سیاسی‌کاری‌ها بود و انتظار آنها از منتخبان، عمل به وظایف قانونی نمایندگی و وقف شدن در مسیر خدمت بی‌ادعا، ارتباط دائمی با مردم و نخبگان حوزه انتخابیه است.

 

منتخبین مردم هم باید بدانند که بعد از انتخاب، نماینده همه مردم حوزه انتخابیه خود هستند و برای آنکه مشکلات حوزه انتخابیه‌ آنها رفع شود، باید درصدد رفع مشکلات کلان استان محروم خود باشند ، گرفتار نگاه‌های تنگ قومی،جزیره ای و جغرافیایی و رقابت های مخرب نشوند.

 

هر میدان رقابتی در کنار تمامی خوبی ها، به طور طبیعی صحنه های بدی هم دارد که بخشی از آنها منجر به کدورت، تنش، هتک حرمت ها و دیگر رذائل اجتماعی می شود اما مردم ولایتمدار و مسلمان ما با بکارگیری آموزه های دینی باید تمامی این کدورت های ناشی از رقابت سیاسی دوم اسفند را به زباله دان تاریخ ریخته و همه با هم در راستای توسعه استانی آباد به سه منتخب خود کمک کنند.

 

استان محروم کهگیلویه وبویراحمد بیش از این ظرفیت از دست دادن فرصت ها برای توسعه را ندارد، مردم به خصوص نخبگان ما باید به کمک منتخبین بشتابند و در سایه همدلی و همگامی بتوانند با استفاده از کرسی فرصت ساز مجلس شورای اسلامی به جبران عقب ماندگی‌های این استان راهبردی و مظلوم بپردازند.

یاداشت از :سید علمدار تقوی-خبرنگار و فعال رسانه ای کهگیلویه و بویراحمد

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.