گروه: اخبار استان خبر: 153877 / تاریخ انتشار : 1398/12/4 ساعت : 13:59
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در گفتگو با صبح زاگرس:

برای مقابله با کروناویروس کاملا آماده ایم/خیلی از تجهیزات ما را استان های دیگر ندارند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: 16 نفر را در بیمارستان شهید جلیل تا کنون بستری کردیم که 3 نفر مشکوک هستند و بقیه صد در صد مبتلا به کرونا نیستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در گفت و گو با  پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، گفت: تاکنون 16 بیمار مشکوک به بیماری کرونا را در بیمارستان شهید جلیل یاسوج بستری کردیم، با توجه به اینکه علائم بیماری را ندارند می توان گفت 13 نفر از آن ها صد در صد  به کرونا مبتلا نیستند.

 

پرویز یزدان پناه گفت: سه نفر از این 16 نفر مشکوک بودند که ما آزمایش های لازم را گرفته ایم و به تهران ارسال کرده ایم که منتظر جواب آزمایش ها هستیم در صورتی که جواب آزمایش مثبت اعلام شود ما به مردم اعلام می کنیم.

 

 یزدانپناه تصریح کرد: هم اکنون بیمارستان شهید جلیل با ظرفیت حدود 270 تخت آماده است که اگر بیماری وارد استان شد و نیاز به بستری باشد آمادگی داریم و شاید این امکاناتی که ما داریم در خیلی دیگر از استان ها وجود نداشته باشد، پزشکان ما نیز آماده هستند.

 

 وی ادامه داد: امیدوار هستیم که وارد استان نشود اما اگر وارد شد وظیفه مان را انجام می دهیم و از سلامت و جان مردم دفاع می کنیم.

 

یزدانپناه گفت: کمبود ماسک در سراسر کشور وجود دارد از روز گذشته نیز وزارت بهداشت به این موضوع ورود پیدا کرده است که   توزیع ماسک بر عهده خود وزارت بهداشت باشد، امروز نیز در هیئت امنای وزارت بهداشت توزیع آغاز شده است ان شالله هر چه سریع تر به استان برسد و کمبود ها بر طرف شود.

 انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.