گروه: اخبار استان خبر: 153866 / تاریخ انتشار : 1398/12/4 ساعت : 08:34
قائم مقام وزارت بهداشت:

این که هر کس مبتلا به کرونا شود می‌میرد باور غلطی است

قائم مقام وزارت بهداشت گفت: ترس از کرونا بخاطر جدید بودن و ناشناخته بودن آن است، در بدترین شرایط تلفات این ویروس بین ۱ تا ۳ درصد است، حدود ۸۰ تا ۹۰ درصد مبتلایان نیاز به بستری هم ندارند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس حریرچی گفت: ترس از کرونا بخاطر جدید بودن و ناشناخته بودن آن است، در بدترین شرایط تلفات این ویروس بین ۱ تا ۳ درصد است، حدود ۸۰ تا ۹۰ درصد مبتلایان نیاز به بستری هم ندارند.

وی افزود: باور غلطی وجود دارد که هر کس مبتلا به کرونا شود می‌میرد! اصلا ممکن است بعضی ویروس را بگیرند و نفهمند و مثل یک سرماخوردگی ساده خوب شوند.

حریرچی گفت: در کشور ما خبر منفی هفت برابر خبر مثبت دیده می‌شود. تکذیب خبر دروغ هم با نسبت «یک بیستم» خبر اصلی دیده می‌شود.

وی ادامه داد: این ویروس در بین نوجوانان زیر ۱۴ سال اصلا علایم چندانی نشان نمی‌دهد و جای نگرانی نیست.

قائم مقام وزارت بهداشت در ادامه گفت: در همین پاییز ۱۰۸ نفر در کشور بر اثر آنفولانزای H1N1 از دنیا رفتند که اتفاقا این ویروس نسبت به کرونا بیماری‌زا تر است. الان در قم هم کرونا مهار شده است.

وی افزود: استفاده از ماسک، توصیه سازمان بهداشت جهانی و دانشگاه‌های معتبر دنیا هم نیست و می‌گویند برای مردم عادی ضروری نیست؛ فقط برای کسی ضروریست که علایم بیماری را دارد.

قائم مقام وزارت بهداشت گفت: این حرف را لابد باید یک ادوارد یا جَک چشم آبی بگوید تا بقیه قبول کنند!

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.