گروه: اخبار استان خبر: 153765 / تاریخ انتشار : 1398/12/2 ساعت : 03:40

توهم اصلاح‌طلبی بهرامی و وکیلی

عسکرهای اصلاحات در یاسوج به دنبال جبران سیلی محکم سیدباقر موسوی به خود در سال ۹۴ بودند و بهرامی را بسان شمشیر آرتور به مدت ۴ سال در نمک نگه داشتند. در آخر؛ اما سید باقر موسوی با انتخاب ایزدپناه، توهمات هر سه گروه را " پودر " کرد، در کف نهاد و به صورتشان فوت کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس چهار سال پیش؛ قبل از انتخابات سال ۹۴،  تعدادی از اصلاح‌طلبان، از جمله سید باقر موسوی، محمدعلی وکیلی، قوام فروزان و... برای توافق بر سر مصداق‌های کاندیداتوری در بویراحمد و و دنا، مهمان دکتر مندنی‌پور بودند. محمدعلی وکیلی سرسخت‌ترین مخالف محمد بهرامی برای نمایندگی اصلاح‌طلبان بویراحمد و دنا در آن انتخابات بود. مدافعان محمد بهرامی در آن جلسه پیشنهاد دادند: اگر شماها( وکیلی، موسوی، فروزان و...) بهرامی را اصلاح طلب نمی‌دانید، حداقل اجازه دهید ایشان( بهرامی) در یکی از جلسات ما حضور پیدا کند، از خود دفاع کند و حرف‌های وی را بشنوید. پیشنهاد مدافعان بهرامی سرشار از منطق بود اما محمدعلی وکیلی برآشفت و زلف سخن از  دست مدافع بهرامی کشید، شمشیر غضب از نیام برکشید و در حقارت محمد بهرامی چنین گفت: آقای فلانی! شما که می‌گویید بهرامی به این جلسه بیاید، آیا شان این جلسه در حدی است که بهرامی در آن حاضر شود؟ سال ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۸، هشت سال فرصت بود تا روزنه‌ای از میان تعارض-منافع، میان وکیلی و بهرامی باز شود. وکیلی نااُمید از قبولی در تهران، به دنبال محملی صرفاً برای مشروعیت بخشیدن به حضور خود در بویراحمد و دنا بود و بهرامی به دنبال مکملی صرفاً نزدیک به موسوی برای مشروعیت بخشیدن به ادعای اصلاح طلبی‌اش بود. هر دو نفر به ریل‌گذاری برای پیشبرد استراتژی خود به پیش شتافتند.


از آن سو، عسکرهای اصلاحات در یاسوج به دنبال جبران سیلی محکم سیدباقر موسوی به خود در سال ۹۴ بودند و بهرامی را بسان شمشیر آرتور به مدت ۴ سال در نمک نگه داشتند. در آخر؛ اما سید باقر موسوی با انتخاب ایزدپناه،  توهمات هر سه گروه را " پودر " کرد، در کف نهاد و به صورتشان فوت کرد.
 


 اصلاحات اکنون دچار سرخوردگی است و از ید مردان نامی، این تفکر ریشه‌دار خارج شده است، چونان که مشروطه توسط استبداد حاکم به بدل خود تبدیل شد. تبدیل یک تفکر به نوعی از آن تفکر، که قدرت متمرکز می‌پسندد، توسط حاملانی از جنس قدرت مستقر صورت می‌گیرد و امروز بلاشک، بدل‌های اصلاحات قرار است به نام اصلاح‌طلب در مجلس باشند. شک نکنید اگر شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان ایران، در این دوره از انتخابات مجلس، به سیاق ادوار گذشته، لیست ارائه می‌داد، هرگز و هرگز بهرامی را در لیست خود نمی گنجاند، چون با معیارهای اصلاح‌طلبی، هرگز او را اصلاح‌طلب نمی‌دانند. سوء استفاده از نام اصلاحات در سایه‌ی توهمات منفعت‌طلبانه با اغراق در ادعای اصلاح‌طلبی، بهرامی را برآن داشته که در این مسیر به معامله‌ای صوری با منفعت‌طلبانی همچون عسکر عرفانی- بیهوده مردی از خیل عسکرها- برسد و به زعم خود کرسی مجلس را اشغال کند، اما هرگز موفق نخواهد شد، حتی از پس سال‌ها حضور مجدد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.