گروه: اخبار استان خبر: 153720 / تاریخ انتشار : 1398/11/30 ساعت : 16:57

تبلیغات انتخاباتی در ایستگاه آخر/زشت و زیبای تبلیغات انتخابات استان در یک نگاه

تبلیغات قانونی یک هفته ای انتخابات مجلس در استان کهگیلویه و بویر احمد با فراز و نشیب های فراوانی همراه بود و برخی از سلبریتی ها و روزنامه نگاران معروف کشوری نیز پایشان به این تحرکات و انتقاد از آن ها باز شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس امروز پس از یک هفته تبلیغات قانونی انتخابات مجلس شورای اسلامی به پایان میرسد و نامزدهای انتخابات طبق قانون اجازه برگزاری نطق ها و برنامه های تبلیغاتی را نداشته و برگزاری آن ها جرم به حساب می آید.

 

اما تبلیغات قانونی یک هفته ای انتخابات مجلس در استان کهگیلویه و بویر احمد با فراز و نشیب های فراوانی همراه بود که موجب نشان دادن واکنش های متعددی از کاربران فضای مجازی شد که برخی از سلبریتی ها و روزنامه نگاران معروف کشوری نیز پایشان به این تحرکات و انتقاد از آن ها باز شد.از جمله این افراد پرویز پرستویی بازیگر معروف سینما و تلویزیون، رضا رشید پور مجری تلویزیون، صبا آذرپیک روزنامه اصلاح طلب نگار روزنامه اعتماد و سایر افراد سلبریتی بوده است.

 

از جمله اتفاقاتی که در تبلیغات انتخاباتی در استان کهگیلویه بوجود آمد افتتاح ستادهای لاکچری با هزینه ها بالا، ضیافت های نهار، تیراندازی های رعب آور در حمایت از نامزدهای انتخاباتی، نزاع های چند نفره از حامیان کاندیداها، دستگیری برخی از متخلفان انتخاباتی از جمله اتفاقاتی بود که در استان کهگیلویه و بویر احمد رخ داد که جای بسی تاسف دارد.

در مقابل اتفاقات خوشایند و مناسبی نیز بوجود آمد که نشانه بالا بودن سطح فرهنگ بسیاری از مردم کهگیلویه وبویر احمد دارد که از جمله آن ها پویش های مردمی با هشتک های #نه _ به کاندید_طایفه-ای، #نوای _ همدلی ، #نه_به_تخریب، خوشامدگویی هواداران برخی از کاندیداها به هواداران رقیب در راه عبور از ستادها از جمله اتفاقات میمون و قابل تقدیری است که وسعت این نوع از رفتارها نشان از بالابودن سطح فرهنگ عموم مردم این استان است.

 

انتظار میرود امروز که در آخرین روز از ماراتن انتخابات مجلس یازدهم، مردم و حامیان کاندیداهای مختلف این سطح از فرهنگ غنی خود را به نمایش بگذارند و با آرامش و پذیرش رقیب به رقابت سالم بپردازند و فقط در حمایت از کاندیدای خود تلاش کنند نه اینکه با تخریب و توهین و سخنان نامربوط از ارائه برنامه های خود فرار کنند.

شورای نگهبان قطعا تمام تحرکات و تخلفات انتخاباتی کاندیداها را زیر نظر دارد و از این نهاد انقلابی نیز انتظار میرود که با تخلفات انتخاباتی برخورد و از بروز بیشتر آن ها جلوگیری کنند.

 

گفتنی است طبق برنامه انتخابات فردا پنج شنبه 1 اسفندماه 1398 سکوت تبلیغاتی است و هیچ کدام از نامزدهای انتخابات نمی توانند برنامه تبلیغاتی عمومی در سطح شهرها و در فضای باز داشته باشند و پس از این آرامش یک روزه در روز جمعه 2 اسفند ماه روز رای گیری است.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.