گروه: اخبار استان خبر: 153693 / تاریخ انتشار : 1398/11/29 ساعت : 18:43
رئیس کل دادگستری استان:

مردم مسائل قومی و قبلیه ای را در رای دادن مد نظر قرار ندهند/اگر در پایان انتخابات اعتراضی هست باید به شکل قانونی انجام شود

رئیس کل دادگستری استان گفت: مردم رأی شان را بر اساس تعهد و توانایی آن نامزد از لحاظ علمی و عملی، تخصص و تعهد بدهند و نگاه قومی و قبیله‌ای واقعاً در رأی دادن مد نظر قرار ندهند و آن فردی را که در شرایط فعلی می تواند برای مردم مفید باشد انتخاب کنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد گفت: تشکیل پرونده قضایی برای کاروان های تبلیغاتی، پرهیز نامزدها از وارد شدن به مباحث خانوادگی رقبا، تذکر مجدد رئیس دستگاه قضایی استان به اسلحه بدستان انتخابات، اسلحه بدستان ،درانتظار برخورد دستگاه قضا باشند، برخورد قضایی و انتظامی با هر نامزدی که خلاف قانون اعتراض نماید.

نگین تاجی عنوان کرد: مخلان نظم،امنیت و سلامت مردم توجه نمایند، هرچه به زمان رأی گیری نزدیک تر می شویم ، تبلیغات انتخابات شکل و رنگ و بوی دیگری به خود می گیرد، اما آنچه که برای نظام و حاکمیت مهم است موضوع سلامت و امنیت انتخابات است.

وی تصریح کرد: مواد 56 و 57 ،65 و 75 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، الزامات ، باید و نبایدهایی که در سیاست‌های ابلاغی مربوط به انتخابات از سوی مقام معظم رهبری هست آنچه را که باید نامزدها رعایت کنند، مشخص شده است.

 رئیس کل دادگستری استان  مسئله ی حضور مردم را مورد تأکید قرار داد و افزود:  اولویت دستگاه قضایی از این جهت که حضور مردم، حضوری با نشاط و باشکوه حداکثری باشد، مد نظر است، هرچه به زمان رأی گیری نزدیک تر می شویم تبلیغات انتخابات شکل و رنگ و بوی دیگری به خود می گیرد، اما آنچه که برای نظام و حاکمیت مهم است موضوع سلامت و امنیت انتخابات است.

 
نکین تاجی عنوان کرد:  اولویت دستگاه قضایی از این جهت که حضور مردم، حضوری با نشاط و باشکوه حداکثری باشد، مد نظر است،  بحث پیشگیری این مرحله که مرحله تبلیغات هست در ماده ۷۵ قانون انتخابات و شیوه تبلیغات را مشخص کرده، این گونه نیست که تبلیغات و آزادی آن به این معناست که خلاف قانون انجام شود.
 
وی گفت: تبلیغات باید به شکلی باشد که در خود مواد ۷۵ و ۷۶  به آن اشاره شده، بنابراین کاروان های تبلیغاتی که در سطح شهرها  یا در روستاها مشاهده می‌کنیم قطعاً برای آنها پرونده‌های قضایی تشکیل شده و برخورد خواهد شد.
 
وی در خصوص پرهیز نامزدها از ساختار شکنی سایر رقیبان بیان کرد: نامزدهای انتخابات از هرگونه تخریب شخصیت، هتک حرمت و اینکه وارد مباحث خانوادگی همدیگر شوند،خودداری نمایند ، چون کار بسیار ناپسندی است، آنان برنامه‌های خودشان را باید ارائه بدهند تا مردم از آن برنامه ها مطلع شوند.
 
 نگین تاجی عنوان کرد: مردم که در دوم اسفند حاضر می‌شوند، رأی شان را بر اساس تعهد و توانایی آن نامزد از لحاظ علمی و عملی، تخصص و تعهد بدهند و  نگاه قومی و قبیله‌ای واقعاً در رأی دادن مد نظر قرار ندهند و آن فردی را که در شرایط فعلی می تواند برای مردم مفید باشد انتخاب کنند.
 
این مقام قضایی با اشاره به اینکه در بحث استفاده از سلاح ها را بارها تذکر دادیم ،عنوان کرد: برخوردهای بسیار سنگینی با این افراد شده و بسیاری از آنها دستگیر شده و بقیه شناسایی شده اند،  به خود کاندیداها توصیه می‌کنم که این مباحث که عنوان جرم دارد را برای هواداران و لیدرهای شان تشریح کنند.
 
رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد:   قطعاً برخورد دستگاه قضایی برخورد سختگیرانه ای است و آن چیزی که برای دستگاه قضایی اهمیت دارد، حفظ امنیت و سلامت انتخابات است و توصیه می‌کنم که کسی که به عنوان نماینده مجلس قرار است به مجلس راه پیدا کند که وظیفه قانونگذاری و اجرای صحیح قانون است، خودش این مبحث را رعایت کند و ضمن دادن آرامش به هواداران،  احترام به رقیبان را مبنای عمل خودش قرار بدهد.
 
نکین تاجی  در خصوص نظارت ها  و پیگیری‌های دستگاه قضایی در مورد انتخابات گفت: بعضی از جرائم در روز اخذ رأی شکل می‌گیرد و برخی بعد از اعلام نتایج رخ می دهد، شیوه ی اعتراض خود نامزدها و لیدرها یا هر شخصی اعتراض به روند انتخابات دارد قانونگذار مشخص کرده است ، بنابراین کسی بخواهد خارج از قانون اعتراض کند، قطعاً با برخورد پلیس و دستگاه قضایی مواجه خواهد شد و باید در واقع هر عمل و رفتار ما مطابق با قانون باشد.
 
وی  درپایان به مخلان نظم و امنیت و سلامت مردم هشدار داد و تصریح کرد: اگر در پایان انتخابات و اعلام نتایج، شخص یا اشخاصی بخواهند نظم جامعه را به هم بریزند، مطمئن باشند که دستگاه قضایی تحمل نخواهد کرد و برخورد قاطعانه ای مطابق با قانون خواهد داشت.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.