گروه: اخبار استان خبر: 143558 / تاریخ انتشار : 1398/11/25 ساعت : 21:49
در جمع مردم دیشموک مطرح شد

خداوند را شاکریم که ما در دوران طلایی جمهوری اسلامی ایران زندگی می کنیم

ظهر امروز همایش انتخاباتی محمد موحد کاندیدای حوزه انتخابیه کهگیلویه بزرگ در شهر دیشموک برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ظهر امروز همایش انتخاباتی محمد موحد کاندیدای حوزه انتخابیه کهگیلویه بزرگ در شهر دیشموک برگزار شد.

 

متن سخنرانی محمد موحد به شرح زیر است:

خطاب من در اینجا به ایل بهمئی است که در کنار ایل بزرگ بهمئی، مبارزان دیروز و امروز انقلاب که تاریخی مملو از افتخار و جاودگانی و مردانگی دارند سادات جلیل القدر و بزرگوار و عظیم الشأن امازاده میرسالار (ع) و عده ای از سادات امازاده نورالدین (ع) و سادات رضا توفیق زندگی می کنند که مایه ی فخر و مباهات این ایل است که در کنار این امامزادگان قرار دارند.

مردم بهمئی فراموش نمی کنید سوابق درخشان آباء و اجدادتان را که حاضر نبودن به سادگی با رضا شاه مذاکره کنند. مراقب باشید که آن منزلت را کسانی با کارت هدیه به بازی نگیرند.سوابق مردم بهمئی بلندتر از قله دنا و قله های بزرگ است و بعضی ها اشتباه می کنند که می خواهند به بهای کم با آن ها وارد مذاکره شوند.

 

خداوند را شاکریم که ما در دوران طلایی جمهوری اسلامی ایران زندگی می کنیم و در شرایطی که امروز تمامی دنیا انگشت حیرت به دهان گرفته که این جمهوری اسلامی به کدامین پشتوانه و اقتدار اینگونه در مقابل استکبار با تمام قدرت ایستاده و به هیچ وجه حاضر نیست که از اصول آن کوتاه آید.

 

یکی از افتخارات نظام اسلامی ما مردم سالاری است که تبلور آن در این حرکتی است که شما عزیزان به منصه ظهور رسانده اید.در چه تاریخ و زمان و مکانی ممکن بود مردم اینگونه آزادانه در یک نشست بی بدیل و بی نظیر حضور پیداکنند و اعلام کنند که برای رای خود و برای آن کسی که می خواهند انتخاب کنند اینگونه به صحنه آیند. این از نمود های بارز مردم سالاری دینی است که در حکومت اسلامی از نعمت آن برخورداریم.

 

 به فرموده امام "مجلس در راس امور است" یعنی چه؟ مقام معظم رهبری فرمودند که "مجلس باید ریل گذاری برای دولت باشد." قانون اساسی بلندترین فرازهایش مربوط به مجلس است. ما خیال می کنیم که می خواهیم یک فرد عادی را انتخاب کنیم، نه ما می خواهیم کسی را انتخاب و به مجلس بفرستیم که اولا جایگاه مجلس را بفهمد، آن را درک کند و بداند که نماینده منتخب مردم وقتی وارد مجلس شد، عصاره فضائل مردم به مجلس رفته است.

 

کدامین عصاره؟ عصاره ای که در تمام لحظات و حرکات  زندگیش باید آن نکته را مد نظر قرار دارد و احساس کند که تمام قتش متعلق است به مردم مستضعف، محروم ، بی بضاعت ، دانشجویان، نخبگان، جوانان و بانوان و همه.

 

آقایان بفرمایند حتی این جاده هایی که با خدمات دولت و تلاش موحد به سامان رسید در جاهای مختلف بعد از آن حتی یک گریدر آمد برای خدمت به این مردم؟فضاهای بهداشتی و آموزشی و سایر فضاها چه تاثیر و تحول و دگرگونی در آن ها بوجود آمد. قرار بود سد لیراب در دوران بهره برداری باشد چه شد؟ قراربود نیترات چرام به نتیجه برسد و عده ای مشغول شوند چه شده؟ قرار بود جاده تنگ چویل به ایذه و مال میر به بهره برداری برسد چه شد؟

 

آن روزی که میلیارد قیمت داشت بنده یک میلیارد خارج از اعتبارات ملی و استانی از رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گرفتم و نامه آن هم موجود و زمینه بازگشایی آن را فراهم کردم کدامین ملیارد کدامین اعتبار گذاشته شده با همان وضعیتی که خداحافظی کردم لاینحل مانده است.

 

بنده از طریق وزارت نیرو بارها برای این سد پیگیری کرده و تا مرحله اجرایی شدن رفت و بنده توفیق خدمت را نداشتم و قرار بود که به نتیجه برسد.

 

جناب آقای بزرگواری برادر بزرگوارما تلاش ها و زحماتی را کشیدند تا به مرحله بعد رسید، مردم هم به این حرکت امیدوار بودند اما هیچ تحرکی در آن بوجود نیامد.

 

پیمانکارمعدن نیترات هم به من مراجعه کرد و گفت که من گرفتار دو میلیارد برای جرقه این معدن هستم و کسی به دادم نمیرسد.

 

با توجه به اینکه راه احیاء بخش دیشموک و چاروسا و قلعه ریسی و حتی تا حوزه هایی از دشمن زیاری احداث سد بالیاب است که قطعا دیشموک و چاروسا را به یک منطقه گردشگری و هزاران شغل پایدار ایجاد کند.

 

وقتی کسی وارد دستگاهی می شود باید آن اقتداری که مردم، امام و رهبری از او می خواهند باید در او نمایان باشد نه چیز دیگری. پس برادران و خواهرانم شما به سوی یک حرکت بی بدیلی در راهید و انتخاب شما یک انتخاب بسیار سخت است.

 

بعد از 16 سال بنده کارهایی که انجام شد بگویند و ارائه دهند ، ماهیچ کاری نکردیم؟

زمانی من حوزه کهگیلویه را تحویل گرفتم، مردم از قلعه گل با مکافات عبور می کردند و در یک جا فقط 27 نفر در یک ماشین از بین رفت در همین دیشموک همه یادمان است. آنچه می بینید از آب، برق، جاده، آسفالت ، فضای آموزشی ، مخابرات و صدا و سیما مربوط به دوران کیست؟

 

اگر قرار است ما پرژه هایی که انجام می گیرد بگوییم فقط مربوط به من است حال چه طور راننده بهبهانی در مسیر حمل پایه های برق به سردو و سرهنگ فریاد میزد که خدایا تو میدانی که زور موحد است وگر نه این مکان امکان ورود ماشین وجود ندارد.

 

انتهای پیام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.