گروه: اخبار استان خبر: 143536 / تاریخ انتشار : 1398/11/25 ساعت : 11:43
در جمع مردم سوق مطرح شد

عدل هاشمی پور خطاب به موحد؛ خیلی از بزرگان را ذبح سیاسی کردی/چاقویت تیز بود سر مرا هم می بریدی/اعلام حمایت فرزند آمیراحمد از هاشمی پور

صبح امروز همایش انتخاباتی عدل هاشمی پور کاندیدای حوزه انتخابیه کهگیلویه بزرگ در شهر سوق برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس صبح امروز همایش انتخاباتی عدل هاشمی پور کاندیدای حوزه انتخابیه کهگیلویه بزرگ در شهر سوق برگزار شد.

گفتنی است فرزند مرحوم آمیراحمد تقوی با انتشار بیانیه ای از هاشمی پور حمایت کرد.

 

متن سخنرانی عدل هاشمی پور به شرح زیر است:

از همه مردم شریف سوق تشکر میکنم چرا که خود سازی را در بین این سادات عزیز یاد گرفتم. دیار سوق سرزمین دانش و هنر و فرهنگ است, سرزمین حاج میر احمد تقوی و آسید ضیا الدین پرهیزگار و سید بمانی صالحی و سرزمین هنرمندانو علما و پزشکان مختلف است.

شهر سوق از ایلات و طوایف مختلفی تشکیل شده است.

همه مامی دانیم که در ۴۱ سال گذشته به برکات وجود امام راحل و ولایت فقیه وشهادت شهدای بزرگ کارهای بزرگی توسط مسیولین در عرصههای مختلف انجام گرفت،  به برکت شهدای والامقام از جمله شهید سلیمانی این امنیت بوجود آمد تا ما بتوانیم در سایه این امنیت پایدار به مردم خدمت کنیم.


امام راحل با آن حرکت خود و با قیام امام گونه و نهضت حسینی وشجاعت و خداترسی حکومت شاه را کنار زد و اسلام ناب و اسلام عاشورایی را جایگزین کرد.

اگر توفیق خدمت و استقلال و اعتباری داریم به برکت وجود امام و رهبر فرزانه انقلاب بوده و حضور مردم در ۲۲ بهمن گواه این است.

مردم نشان دادند که علاوه بر همه مشکلات اقتصادی و معیشتی برای دفاع جانانه از این نظام ایستاده اند و به ندای رهبرشان لبیک گفتند.

کجا نام ببریم که نامی از سوقی هانباشد در مسایل علمی، دینی و مسایل مختلف حضور دارند اما صادقانه بگویم که سوق هنوز به عنوان خوابگاه است، سوقی که با وجود میر احمد تقوی می توانست پایگاه مذهبی و معنویت استان باشد؛ حق سوق این نیست که امروز به عنوان یک خوابگاه بخواهیم از آن استفاده کنند.

براداران عزیز روز اول که بنده به کار های اساسی و زیر بنایی ورود کردم خیلی ها گفتند که این کارها محال است و خود کشی سیاسی کردم و گفتند مگر می شود از سد مارون آب برداشت که در شعارهای خود گفتید، مگر ممکن است که آب رودخانه مارون تا تالاب شادگان و بهبهان برود اما تا کلاچوی کهگیلویه نرود, خود من نیز باورم شده بود تا تحقیق کردم و پیگیر این موضوع بودم و با وزارت نیرو ۸۱ جلسه داشتم و این را صادقانه می گویم، در جلسه اول۵۰ میلیون متر مکعب دادندو به ۱۰۰ تا رسید و در نهایت با رایزنی های مختلف این سهمیه تا ۳۴۹ میلیون متر مکعب برداشت آب از مارون صورت گرفت.


 همین مارون به غارت رفته ۳۴۹ میلیون متر مکعب من الان حق آب داریم و بخشی از آن را برای پشت سد گذاشتیم، تا این کارها نشود باید خواهران ما باید بروند بهبهان دنبال کار و کارگری برای کسانی باشند که آب از پیش آنها رفت؛ آری عزت باید به کهگیلویه برگردد من نمیدانم شاید عزت نام آدمی باشد که به قهر رفته است.


همین دهدشت غربی و آب سوق که ۱۰ سال فراموش شده بود و دوباره با مشکلات مالی متوقف شده بود و الان لوله گذاری در دشت سوق صورت گرفته تا آب زمین های اطراف سوق تامین شود و همه ما درگیر آن هستیم.


در بعد آب شرب هپوز ما به آب های چشمه بلقیس بندیم و اگر خوشکسالی بیاید مردم سوق و دهدشت و چرام با مشکل مواجه می شوند، و من این را پیگیری کردم .


آن هایی که می گویندآقای هاشمی می خواهد خدمات دولت را به نام خود مصادره کند بدانند که تا الان حدود چند میلیارد تومان در حوزه های دیشموک عبور کرده و در حال حاضر روستاهای اطراف در حال گازرسانی و تکمیل شبکه هستند.

اگر به من بگویند که خوشحال ترین روزت چه روزی بود می گویم روزی که آلترا در دیشموک جمع شد و منابع طبیعی از دست اره ها آزاد شده اند.

بعضی ها دنبال خدا میگردند , خدا همان جایی است که گرهگشایی می شود، خدا همانجایی است که دست عروس و داماد ها را بگیریم و جهیزه به آن ها بدهیم.

گاز لنده و روستاهای اطراف آن نیز تا قیام رفته تمام لوله های آن در اطراف سرآسیاب و ممبی است و امیدواریم برای همیشه مردم را از این نعمت بزرگ برخوردار کنیم، زمانی که من آمدم ۴۲ درصد حوزه انتخابیه گازرسانی در آن ها صورت گرفته بو و اکنون ۹۴ درصد بوده و به زودی تمام روستاها از نعمت گاز برخوردار می شوند.

در دهدشت خواهم گفت که چه خدماتی در زمینه درمان برای دهدشت دریافت شد؛ همین آمبولانس سوق نیز ۱میلیارد هزینه برد، یک دستکاه رادیولوژی برای بیمارستان دهدشت خریداری شد ای مردم بروید و استان های دیگر را ببینید که محروم بوده و اکنون به چه جایی رسیده اند.

بهمیی هنوز بخش دیالیز و رادیولوژی ندارد و هر کسی دنبال خونه به خونه گشتن برای رای بودند و من دنبال رای بودم. من این را پیگیری کردم و به آبشنگ گفتم برو یاسوج و وکالت بگیر و دستگاه رادیولوژی را دریافت کن.

همه در مورد جاده سوق دهدشت میدانید که حق مردم بود که جاده خوبی داشته باشند و اخیرا نیز پیگیری شد تا روکش آسفالت آن صورت گیرد.

مردم نگرانی جاده را نداشته باشند، تمام امنیت آن و علایم آن نصب می شود و جاده چنگلوا، بلوط بنگان که آسفالت آن برای اوایل انقلاب بود نیز انجام شد و جاده سوق-پاقلعه نیز در دستور کار است وبرای کمک به شهرداری هم پول نقدی و هم قیر به آن ها کمک شد.

از ۱۰ چمد مصنوعی که به شهرستان اختصاص داده شد، یک چمن به شهر سوق اختصاص داده شد.

یک نکته به رقیب خودم بگویم شانس من بودکه ۱۶ سال با تو رفاقت کردم و در این شهری که به گردن هر دوی ما حق دارد بگویم که خیلی از افراد مثل بنده را ذبح سیاسی کردی از جمله شیخ دانش، محقق،مژدهی، رستاد، کریمیان را ذبح سیاسی کردی و بلایی بر روز او آوردی که نای حرف زدن نداشت به تقوی پسر آمیر احمد هم رحم نکردی.

نمی دانم که ای خدای متعال به آن نیت پاکی که داشتم نمیدانم چی شد کاردت کند بود و گرنه سر من را هم میبریدی.


باید یک کاری میکردی و کاردت را تیز میکردی و بعد آن را بر گلوی من میگذاشتی, حال شانس من است که۲۰ سال با تو رفاقت کردم.

 

خبر تکمیل می شود...

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.