گروه: اخبار استان خبر: 143484 / تاریخ انتشار : 1398/11/23 ساعت : 16:53
جزئیات همایش انتخاباتی دهبانی پور؛

درخواست ملتمسانه کامرانی برای بازگشت اصلاح طلبان/دهبانی پور: برخی نمایندگان خادمان دولت هستند/پیمانکار و کیسه پول ندارم

رضا دهبانی پور گفت: مجلس شأن، پایگاه و جایگاه دارد باید نماینده برای مردم قانون گذاری کند که لازمه آن دانش و فهم وی از قانون است، نماینده باید دانش کافی داشته باشد، نمایندگانی که سالانه یک نطق در مجلس ندارند، نه اینکه اجازه نمی دهند بلکه نمی توانند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ دقایقی پیش رضا دهبانی پور در ورودی شهر لیکک مورد استقبال اصلاح طلبان بهمئی قرار گرفت و کارناوال انتخاباتی وی بلافاصله به تالار شب های ماغر لیکک رفت تا اولین سخنرانی انتخاباتی مدیرکل سابق ارشاد اسلامی بعنوان نامزد انتخابات کهگیلویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی رسما آغاز شود.


سجاد کامرانی فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: اکنون فصل همدلی و یکدلی است، از شورای نگهبان به خاطر تأیید آقای دهبانی پور تقدیر می کنم چون با برادرم دکتر کامرانی فرقی ندارد.

 

 


وی افزود: از کسانی از اصلاحات  که رفتند ملتمسانه می خواهم برگردند، بنده به خود می بالم دکتر کامرانی اعلام کرد که به بهمئی می آیم و از دکتر دهبانی حمایت و برایش سخنرانی می کنم.


در ادامه نیک بین از بزرگان اصلاحات بهمئی با گرامیداشت یاد و خاطره سردار سلیمانی گفت: ما همیشه باید منتظر دم های مسیحایی باشیم و این جزء لاینفک زندگی ماست و اگر بر این مژده جان بیفشانیم رواست.

 

 


وی ادامه داد: برادرم در کار تشکیلاتی و گروهی یک نکته اخلاقی را فراموش نکنید، اینکه راهبندان ایجاد نکنید، رعایت اصول اخلاقی و تشکیلاتی لازم است و هیچ کس نباید از ما آزرده خاطر شود.


نیک بین گفت: نکته دیگر اینکه با نام بردن از شهرستان بهمئی شامل بهمئی، یوسفی و طوایف معظم سادات و سایر قومیت ها می شود،پس ما در صحبت هایمان از شهرستان بهمئی نام می بریم، ما همیشه سپاسگزار ایل یوسفی،سادات و طیبی خواهیم بود.

 

وی ادامه داد: مردم بهمئی هیچ گاه مغلوب زر،زور و قدرت نشده و در جانفشانی برای کشور حرف اول را زدند؛امروز برای آفرینش حماسه ای دیگر گرد هم آمدید.

 

نیک بین گفت: اصلاحات نمرده و نمی میرد، اگر ما را جور دیگر خطاب کنند این نام بزرگی که داریم می تواند برگرفته از امام حسین(ع) باشد حتی شاید عده ای برنتابند، ما نشان دادیم سرمایه  داریم، این همه سرمایه انسانی که هرجا به آنها مجال داده شد درخشیدند، از جمله فرزندان خوب، فرزند دانشمند این آب و خاک دکتر دهبانی پور است که از یک بچه روستایی به چهره ملی رسید، این نیرو و پتانسیل نیاز به حمایت دارد.

 

وی ادامه داد: اصلاحات نهالی بود که آبیاری شد، الان درخت ریشه دار و تنومندی است که باید ما آن را آبیاری کنیم، به خصوص اصلاحات کهگیلویه بزرگ که در 20سال اخیر دچار چالش شد،کسانی که داعیه دار اصلاحات در کهگیلویه بزرگ هستند به خود بیایند، اینکه به دلیل کمبود وقت سراغ کاندیدای دیگر رفتند،بهترین خصیصه شجاعت است نه از ترس و بدهکاری؛ بلکه به خاطر مشارکت و همدلی در امر انتخابات به سایر کاندیداها پیوستند اما چون شجاع هستند و گاهی برگشت شجاعت می خواهد ما از این دوستان می خواهیم که تجدید نظر کرده و به خانه و جایگاه خود برگردند.

 

مجید باقریان دیگر چهره اصلاح طلب سخنران بعدی این مراسم بود که گفت: مردم عصاره هر آنچه انقلاب به دنبال آن بود،هستند، بر اساس آیه قرآن حاکمیت مستضعفان و حضور جامعه ای که شعارش عدل و عدالت و برابری باشد، جامعه ای که در آن فاصله ای بین فقیر و غنی نباشد، نه اینکه با زرهای اموی به جان مردم بیفتند.

 

 


وی افزود: ما رهروی مکتب حسینیم که می فرمود می خواهم وضعیت را اصلاح کنم، تنها کسانی از اصلاحات می ترسند که دچار بیماری مزمن و مهلک دزدی شدند، چرا باید زر اندوزان در رقابتی ناجوانمردانه در میدان باشند و فرزند انقلاب در آخرین لحظه به میدان بیاید، امروز روز شعار نیست امروز روز انقلاب است، چرا باید ما شاهد بازی کثیف زراندوزان در این شهر و دیار باشیم.


باقریان ادامه داد: خوابیدن در این ده روز گناه است، به پا خیزید بی شرمانه تر از آن نیست که در این حوزه جنگ زرگری باشد و من نظاره گر باشم، هیهات من الذله؛ هیچ ذلتی بالاتر از نشستن و نظاره کردن بازی کثیف زرگران نیست.


وی ادامه داد: ما طرفدار رهبر هستیم، ما حسینی هستیم ما طرفداران خمینی هستیم، ما هم خامنه ای را امام خامنه ای می دانیم چون امام امت است برخی برای محصور کردن بهانه می آورند من اگر تأیید هم می شدم به نفع دکتر دهبانی پور کنار می رفتم.

 

باقریان ادامه داد: یک نفر از آقای دهبانی پور در دانشگاه یاسوج با آن همه عظمت گلایه ای ندارد این ظالمانه است که رایمان را به زر اندوزان بدهیم،ننگ است که آنقدر فاصله بین فقیر و غنی زیاد شد که بیش از اندازه شد.حتی ما زیر ساخت هم در این مناطق محروم نداریم، به مردم گزارش دهید و پاسخگو باشد الان باید به چهره علمی و دانشگاهی خود اعتماد کنیم.


وی تصریح کرد: مجلس را به یک مشت معامله گر دادند،  اینها معامله گران تاریخند این دوره از انتخابات پشت پرده و ناگفته های عجیبی دارد که در جلسه ای دیگر بخشی  که قابل بیان است،خواهم گفت.

 

رضا دهبانی پور نیز در این نشست گفت: امروز مردم بهمئی با استقبال از بنده مرا شرمنده کرده و برای ادامه راه انگیزه ام را دوچندان کردند، به هر دلیل راه را بر ما بسته اند و یکماه خانه نشین شدیم،بیش از 6ماه است که در یک فرایند غیر قانونی و ناعادلانه نامزدهای رقیب از ظرفیت ها و فرصت ها استفاده می کنند، ما به دلیل احترام به قانون و مبانی نظام همواره سعی کردیم در ظرف قانونی تلاش کنیم، چه می شود کرد که ما را شب تبلیغات قانونی آوردند، اگر اجازه می دانند از همان اول نزد یکایک شما می آمدم و با تواضع از همه شما تشکر می کنم.

 

 


وی افزود: روزی که رد صلاحیت شدم اعلام کردم که شاید خیری در این است که ما نمی دانیم که آن خیر فرصتی است که شما از آن استفاده کنید تا در این شرایط ناعادلانه خودمان را به مردم معرفی کنیم، اجازه دهید وقت باقیمانده را در شهرستان های دیگر برای معرفی بروم، اینجا اقرار می کنم، علی کامرانی دوست پاک دست، فهیم و ارزشمند در حقم بزرگواری کرد، مجلس بروم یا نروم این عمل شجاعانه همراه با بصیرت در ذهنم می ماند.


دهبانی پور گفت: درد من و کامرانی مشترک است،فرزند فقر و نداری،فرزند محرومیت های تاریخی؛ این درد مشترک باعث شد تا امروز دست در دست هم بدهیم، در تقویم نطق انتخاباتی با کمال افتخار یک روز در خدمت مردم بهمئی هستم.


وی ادامه داد: مجلس شأن، پایگاه و جایگاه دارد باید نماینده برای مردم قانون گذاری کند که لازمه آن دانش و فهم نماینده از قانون است، نماینده باید دانش کافی داشته باشد، نمایندگانی که سالانه یک نطق در مجلس ندارند، نه اینکه اجازه نمی دهند بلکه نمی توانند، عده ای که فقط دنبال روبان بریدن هستند از وظیفه قانونی خود وامانده اند و توانایی عرضه خود را ندارند، باید نماینده به دو وظیفه قانون گذاری و نظارت بر عملکرد دولت عمل کند.


دهبانی پور گفت: ممکن نیست نماینده ای فهم درستی از نظام داخل به خصوص توسعه نداشته باشد و موفق شود، باید در قالب سوال، استیضاح و سایر کارهای نظارتی بر دولت به مردم خدمت کنند اما برخی از نماندیگان در مجلس خادمان دولتند.


وی افزود: از کلیه کسانی که در این مجلس یا سخنان خود مرا شرمنده کردند،تشکر کرده و افتخار می کنم فرزند شما مردم بهمئی هستم، دیگر اینکه از مناطق محروم این شهرستان بلند شدم،در شرایط سخت این مملکت در دوشادوش شهیدان شما بودم،در کنار ایثارگران و رزمندگان شما بودم با آلبوم خاطرات فرزندان رزمنده شما زندگی می کنم.

دهبانی پور گفت: آرپیجی به دوش گرفتم و جنگیدم من در شرایط سخت در کنار شما در جنگ بودم هنوز با عهدی که با شهدا بستم پایبندیم، در جمهوری اسلامی از فرصتی که به بنده داده شد درس خواندم و امروز کرسی دانشگاه دارم.

وی تصریح کرد: نه پیمانکاری کنار خود دارم،که برایم محترم هم هستند،نه قدرتی در اختیار دارم که بخواهم کسی را به سلاخی بکشم، برای اینکه در تاریختان ثبت شود که دارای فهم بالا هستید،یکبار که شده به فرزند دانشگاهی خود اعتماد کنید، دست رد به سینه پوپولیست هایی بزنید که امروز می خواهند خود را در جامعه قهرمان نشان دهند.


مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد گفت: منابع فکری خودم اصلاح طلبانه است،دستم به سوی اصولگرایان بهمئی هم دراز است ما درد مشترک داریم،درد ما توسعه نیافتگی است ما هنوز اول راه هستیم، کمک کنید که زبان گویای شما در پارلمان باشم، به شما قول می دهم و تعهد می شوم که فرزند مان اگر به مجلس راه یافت با شناختی که از نقطه نقطه این مملکت دارم نماینده تی در سطح ملی برای شما باشم.


وی ادامه داد: نمی توانم قرآن به خانه های مردم ببرم،کیسه پول به مردم دهم و حمله شبانه به خانه های مردم داشته باشم بنابراین شما بعنوان همتباران به من کمک کنید، اگر این کار را کردید متعهد می شوم.برای شما فرزندی باشم در حد کشور و مملکت اسلامی بدرخشم.


دهبانی پور گفت: در این چند روزه از همه گروه های سیاسی از رد صلاحیت من نگران شده و ابراز همدردی کردند،سپاسگزارم، از روز اول گفتم کهنه سرباز نطامم،حقم این نبود اما باورم این است که خدا کمک خواهد کرد.
 

 

تصاویر تکمیلی خبر را در ادامه مشاهده کنید:

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
بهمئی
1398/11/24 - 00:52
بهمئی یک صدا دکتر دهبانی , موحد برو دنبال کارت
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.