گروه: اخبار استان خبر: 143483 / تاریخ انتشار : 1398/11/23 ساعت : 16:39
در دیدار با اهالی مهریان مطرح شد

کنایه های بهرامی به نماینده بویراحمد و دنا/بهرامی رقیبان را به مناظره دوباره دعوت کرد

عصر امروز نشست محمد بهرامی کاندیدای اصلاح طلب بویراحمد و دنا با جمعی از مردم مهریان یاسوج دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس عصر امروز نشست محمد بهرامی کاندیدای اصلاح طلب بویراحمد و دنا با جمعی از مردم مهریان یاسوج دیدار و گفتگو کرد.

 

کاندیدای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با تبریک ایام الله دهه فجر گفت: در ورودی مجلس فردی سوالی داشت؛ یکی درخصوص مسائل فرهنگی و نقدهایی  در خصوص برخی رفتارها بود؛ گفتم نقش فرهنگ و تاثیر آن را در باب توسعه اشاره می کنم، ایران یکی از قدیمی ترین کشورها بوده که در بخش برنامه ریزی توسعه پیشگام بوده است اما چرا دیگران پیشرفت کردند و ما باز ماندیم، مگر ما حرکت نکردیم، مگر دیگران برنامه نداشتند و مگر آنها از ما الگوی برداری نکردند، ایران در باب توسعه قدمتی ۹۰ ساله دارد.


بهرامی بیان کرد: در دهه ۲۰ آمریکایی ها به کمک ما آمدند هدف ما جلوگیری نفوذ کمونیست بود، ایران بالاترین مرز را با اتحاد جماهیر شوروی را داراست کشوری که با آبهای خلیج فارس ارتباط دارد و از منابع گاز غنی بوده و دارای قدمت تاریخی است، بر اساس این مولفه ها ایران را اختیار کردند، از دانشگاه هاروارد آمدند به قول خودشان همکاران ایرانی آنها با آنها کار کردند، اما اختلاف داشتند که با توسعه بنادر، فرودگاه و کارخانه ها ایجاد می شود و همکاران ایرانی بیان میکردند، این موضوع خوب است اما مولفه های فرهنگی نباید فراموش شود زیرا توسعه متوازن تحقق نیافته است و آنها بیان کردند ما شکست خوردیم زیرا به توصیه های همکاران خود توجه نکردیم، از هر مقطعی شروع کردیم شکست خوردیم دلیل آن نادیده گرفتن مولفه فرهنگ بوده است.


وی افزود: ما بدون ارتباط با دنیا نخواهیم توانست طرحی داشته باشیم که پیشرفت کنیم و آن را نادیده بگیریم اما اصل عزت و مصلحت مردم را باید دید، ما نسبت به عملکرد دوستان در سال های مختلف نقد داریم اگر دوستان موثر بودند ما وارد این عرصه نمی شدیم، بررسی کنید در سال های گذشته چه اعتباراتی وارد استان شد و چه مقدار از آنها در زیر ساخت ها، جاده ها، سد ها، بهسازی روستاها استفاده شد.

 

بهرامی ادامه داد: چرا در خصوص  سد تنگ سرخ که اولویت با آب شرب و کشاورزی و آب های صنعتی است و از اولویت های اصلی در تامین آب شرب و کشاورزی است چقدر اعتبار تخصیص یافت؟ دوستی بیان کرد برخی نمایندگان باید بگویند ۲۵ میلیارد چند صفر دارد؟ اینکه اعداد و ارقام را یاد بگیریم و در ابتدایی یاد بگیریم بعد از اعداد باید وارد شاخص ها شویم و بعد باید وارد مولفه‌هایی شویم که شاخص ها را معرفی کند، این یک مصیبت است.


بهرامی افزود: برخی مولفه ها برای شناخت شاخص ها انحرافی بوده و برای ضایع کردن حق ماست، امروز نماینده ها باید شاخص ها را شناخته و تحلیل کنند، و مشخص شود مولفه هایی که شاخص ها را ایجاد کرده است واقعی بوده یا انحرافی؟ این یک مصیبت است، برخی رقبا به دنبال سوتی گرفتن با دوربین بودند خواهش دارم کاندید خود را بیاورید تا در معرفی شاخص ها صحبت کنیم آیا از اعداد و ارقام به سمت شاخص ها و زیر شاخص ها چیزی بلد هستند و خواهش دارم حتما یک مناظره بین من و کاندیدای شما در شاخص ها و مولفه های رشد و توسعه  قرار داده شود و بعد از ما سوتی بگیرند.


وی گفت: نسبت به رفتارهای گذشته و مدل های اجرایی نقد داریم، امروز شرایط عوض شده و نیاز به گفتمان نو داریم، نیاز به روش ها و مدل های نو در راستای نیاز های مردم داریم، ما با انحصار مخالف هستیم، ما از اینکه برخی از شایستگان در کشور خودشان احساس کنند خودی نیستند مخالف هستیم، چرا برخی نخبه ها نباید سرمایه واقعی ما باشند؟ چرا باید دچار فرار مغزها باشیم، کشوری که نخبه های خود را ازدست دهد مانند فردی است که ضربه مغزی شده است و کارایی و رفتار معمولی ندارند و مدام باید در نگهداری این جسم مراقبت کنیم، باید نخبگان بتوانند با طرح های نو و ایده های نو کشور خود را بسازند و همنوعان خود را از مشکلات نجات دهند. بستر را برای شایستگان و کسانی که استعداد و نوآوری دارند فراهم کنیم، در کشورهایی که بستر توسعه خود را پیموده اند نخبگان و دانشمندان هستند که کشور باید به آن ها تکیه دهد.


بهرامی ادامه داد: برخی از رفتارهای ناپسند و برخی رفتارهایی که سبب از بین رفتن عزت مردم می شود پرهیز کرد، شخصی گفت کسی که نیازمند است و تحت پوشش بهزیستی است می ترسد بیان کند به چه کسی رای دهد، در منطقه ما کسی که نیازمند است از حق بیان انتخاب خود ترس دارد، آیا این امنیت را نباید ایجاد کرد، ایا مردم را باید عادت داد به ما دروغ بگویند، یقین داشته باشید با کمک شما که موفقیت دور از دسترس نیست این فرهنگ های غلط را از بین مردم حذف خواهیم کرد.

 

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.