گروه: اخبار استان خبر: 143481 / تاریخ انتشار : 1398/11/24 ساعت : 08:05
مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری در گفتگو با صبح زاگرس:

انتخاب کاندیدای طایفه ای بازگشت به عقب است/کاندیدای قومی و قبیله ای مورد قبول مردم قرار نمی گیرد

سهمگین گفت: کسی که ادعای توسعه دارد و مقوله های قومی و قبیله ای را مد نظر قرار دهد نمی تواند مورد قبول مردم واقع شود، و باید مردم به کسانی که نسبت به قوانین جامعه نظیر سیاست، اقتصاد و فرهنگ آگاهی دارند انتخاب کنند.

مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در خصوص انتخاب شایسته در امر انتخابات و آسیب  انتخاب کاندیدای طایفه ای گفت: کسانی که در انتخابات به عنوان کاندیدا خود را به مردم معرفی می کنند، باید از دانش کافی برخوردار بوده و نسبت به مسائل کلان کشوری و قوانین و  مقرارت بالادستی و مسائل سیاسی، اجتماعی و فرهنگی آگاه باشند.

 

حسین سهمگین بیان کرد: ورود کاندیداهای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با توجه به بافت قومی و عشیره ای در مسائل فرعی و حاشیه ای مبنای عقلی ندارد و ضد توسعه است، و سبب دامن زدن به تنش ها خواهد شد، بنابراین فرد کاندیدا شناخت کافی از واقعیت های استان داشته باشد و بر آن اساس برنامه داشته باشد.

 

وی افزود: کسی که ادعای توسعه دارد و مقوله های قومی و قبیله ای را مد نظر قرار دهد نمی تواند مورد قبول مردم واقع شود، و باید مردم به کسانی که نسبت به قوانین جامعه نظیر سیاست، اقتصاد و فرهنگ آگاهی دارند انتخاب کنند.

 

سهمگین اضافه کرد: اگر فردی کاندیدا می شود و قصد تصاحب کرسی بهاستان را دارد اگر چارچوب های مختلف علمی و تخصصی را در نظیر نگیرد، برخلاف منافع علمی کشور حرکت کرده و سبب تنزل جایگاه مجلس خواهد شد، که به نفع توسعه و رشد استان نخواهد بود و دامن زدن به مسائل مختلف و حاشیه ای این آسیب ها را در پی خواهد داشت.

 

وی گفت: مهمترین چالش کشور در شرایط حاضر موضوعات اقتصادی است، در همین خصوص رهبر انقلاب  با راهبرد و رهبری خود در سال های مختلف شعار های اقتصادی را برای عبور از این مشکلات اعلام می کند، نمایندگان باید به قدری اطلاعات داشته باشند و نسبت به قوانین بودجه ای و برنامه ششم توسعه کشور آگاه باشد، که بتواند نسخه ای را برای جامعه و کشور و استان ارائه دهد.

 

سهمگین در پایان گفت: تبلیغات حاضر در چارچوب مسائل قومی و قبیله ای در قالب طوایف مختلف نوعی بازگشت به عقب بوده که سبب قرار گرفتن مردم در مقابل یک دیگر می شوند، در چنین فضایی استان رشد و پیشرفت نخواهد داشت.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.