گروه: اخبار استان خبر: 143399 / تاریخ انتشار : 1398/11/27 ساعت : 12:14

تعطیلی پیست اسکی کاکان و تیوپ سواری پر خطر در اطراف آن+ تصاویر

تعطیلی پیست در این روز های پر برف زمستانی باعث شده است تا بسیاری از علاقه مندان به این ورزش نتوانند از لذت های آن بهره ببرند و همچنین باعث رونق تیوپ سواری در اطراف پیست شده که می تواند برای افراد خطرآفرین باشد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ کسانی که دل در گرو اسکی و ورزش‌ها و تفریح‌های زمستانی دارند هر نم بارانی که در شهر می‌بارد را همچون دانه‌ی برفی می‌بینند که بر دامنه‌ی کوه می‌نشیند و خبر از بازگشایی پیست دارد. اگر این علاقه‌مندان ساکن نیمه‌ی جنوبی کشور باشند، خیالشان در دامنه‌های قله‌ی دنا پر می گیرد تا هر چه زودتر چوب‌های اسکی‌شان را در آنجا به پا کنند.

 

پیست اسکی یاسوج، که با نام‌های کاکان یا دنا نیز شناخته می‌شود، در دامنه‌ی رشته‌کوه زاگرس و شرق قله‌ی دنا در ارتفاع ۲۶۰۰ متری قرار دارد. پیست در ۱۸ کیلومتری شهر یاسوج، ۷ کیلومتری دهستان کاکان (روستای عباس علیخانی) و جنوب منطقه‌ی دیدنی و زیبای آب نهر واقع شده است.

 

---

با این وجود در این روز های پر برف پیست اسکی کاکان حال این پیست آنچنان که باید و شاید خوب نیست و در تعطیلی به سر می برد که این موضوع مشکلاتی را برای علاقه مندان به این ورزش به وجود آورده است.

پیست اسکی کاکان با طول مفید ۶۰۰ متر و عرض ۱۵۰ متر، در پنج تا شش ماه از سال – از اوایل زمستان تا اوایل بهار – پوشیده از برف است البته خشک سالی های چند سالی باعث شد که علاقه مندان به اسکی نتوانند از این پیست استفاده کنند اما خوشبختانه امسال سال پر بارشی بوده و گاه عمق برف سه متر نیز می‌رسد.

 

همان گونه که در تصاویر قابل مشاهده است تعطیلی پیست در این روز های پر برف زمستانی باعث شده است تا بسیاری از علاقه مندان به این ورزش نتوانند از لذت های آن بهره ببرند و همچنین باعث رونق تیوپ سواری در اطراف پیست شده که این موضوع می تواند برای افراد خطرآفرین باشد، در چند سال اخیر نیز بسیاری از افراد به دلیل پرت شدن از تیوپ دچار شکستگی و جراحت شده اند.

---

تعطیلی پیست اسکی کاکان البته باعث کمرنگ شدن حضور گردشگران زمستانی که برای استفاده از پیست به شهر یاسوج سفر می کنند نیز شده که این موضع می تواند بر صنعت گردشگری استان بخصوص مرکز استان تاثیر نیز بگذارد.

 

اکنون این سوال مطرح است که آیا مسئولان از زمان باقی مانده استفاده می کنند تا این مجموعه تفریحی را برای استفاده علاقه مندان و گردشگران محیا کنند یا نه ؟

 

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است؛

---
------
---
---
---
---
---
---

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.