گروه: اخبار استان خبر: 143326 / تاریخ انتشار : 1398/11/21 ساعت : 11:49

استفاده از سلاح در جلسات انتخاباتی به نماینده بویراحمد و دنا رسید+فیلم

استقبال از نماینده شهرستان های بویراحمد و دنا و کاندیدای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با سلاح که این موضوع می تواند سبب ترویج خشونت فرهنگ نادرست از سلاح شود، به تازگی منتشر شده است

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛انتخابات مظهر اراده ملت برای تعیین سرنوشت کشور در کرسی های مختلف ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری به شمار می رود.

در فرایند انتخابات مردم با حضور در پای صندوق های رای برای دوره ای چند ساله، زمام امور اجرایی کشور را به وسیله رای به کاندیدای مورد نظر خود واگذار می کنند.

در امر انتخابات موضوعاتی در چارچوب قانون مد نظر است، که رعایت آنها می تواند به انجام صحیح تر این فرایند کمک کند، و هر گونه خدشه ای  سبب بی نظمی در این موضوع می شود.

در این خصوص بعد از بیان خطوط  قانونی انتخابات توسط مراجع قانونی مبنی بر ممنوع بودن تبیلغات زود هنگام در اماکن عمومی، استفاده از اموال بیت المال در امر انتخابات، کاروان های انتخاباتی، بسط و نشر توهین و افترا در فضای مجازی و ممنوعیت سلاح در تشریفات انتخاباتی و دیگر مقوله ها، هنوز هم در مناطقی به دلیل عدم آگاهی مشاهده می شود قوانین نادیده گرفته می شود.

در همین خصوص به تازگی در حضور  نماینده بویراحمد و دنا در یکی از مناطق این دو شهرستان با سلاح و شلیک گلوله ها از وی استقبال کردند، این موضوع می تواند علاوه بر نادیده گرفتن قوانین تبعات مختلفی از جمله ترویج خشونت، احتمال ایجاد تلفات برای مردم، و نهایتا فرهنگ غلط استفاده از سلاح در بین عموم مردم شود.

انتظار می رود کاندیداهای انتخابات در نشست های انتخاباتی، مردم و طرف داران خود را به رعایت قوانین ملزم کرده تا شاهد بروز بی قانونی در قبل از انتخابات و بعد از آن نباشیم.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.