گروه: اخبار استان خبر: 143320 / تاریخ انتشار : 1398/11/20 ساعت : 16:21
مدیر کل استاندارد استان خبر داد

غیر استاندارد بودن وسایل بازی همه پارک های کهگیلویه و بویراحمد

بهمن رحمتی گفت: ۹۰۰ بازرسی مربوط به پارک های شهرداری است که ۱۰۰ درصد این وسایل که مستقر در پارکها هستند استاندارد نیستند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ ظهر امروز مدیر کل اداره استاندار استان در نشست خبری  با اصحاب رسانه به تشریح عملکرد این سازمان پرداخت.

رحمتی در خصوص عملکرد اداره استاندارد و تنوع فعالیت ها گفت: در عملکرد اداره استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد تنوع فعالیت های زیادی وجود دارد که بر استانداردهای اجباری شامل نظارت مستمر می شود.

 

وی افزود:  در فعالیت های این اداره  از زحمات کارکنان تشکر می کنیم، در این راستا ۱۱ تدوین استاندارد ملی تا پایان سال مصوبه می شود و  به طور کلی ۵۲  مورد بازنگری استاندارد در سال ۹۸ انجام شده است.

 

رحمتی در خصوص تعداد بازرسی ها و آموزش ها عنوان کرد: آموزش مدیران و کارشناسان بازرسی انجام شده است که بالع بر ۳۵۰۰ نفر ساعت مدیران کنترل کیفیت، ۲۳۲ نفر ساعت آموزش سالانه کارشناسان  تعداد۵۱۰۰   نفر ساعت کاردان ها آموزش صورت گرفته است، از طرفی۱۳۳۰ نفر ساعت اموزش همکار انجام شده است.
 
 
وی در ادامه افزود: ترویج فرهنگ استاندارد در دستور کار سازمان ملی استاندارد صورت پذیرفته و بالع بر 9 هزار بسته آموزشی داده شده است.
 
 
رحمتی گفت: صدور پروانه استاندارد در امسال۲۲ مورد پیش بینی شده و تا کنون ۴۶ مورد پروانه استاندارد برای واحد های تولید صادر شده است، که از این تعداد عمده  پروانه های صادر شده استاندارد  در تولید مصالح ساختمانی مانند بلوک ، شن و ماسه است.
 
 
وی بیان کرد: استفاده از گاز ال پی جی برای استفاده خودرو ممنوع  و استفاده از آن خلاف قانون بوده  و این گاز تنها مصرف خانگی دارد.
 
 
رحمتی با اشاره  به تمدید  پروانه های استاندارد گفت: ۴۶ پروانه کاربرد استاندارد از قبل  تمدید شدند، و ۶۰ پروانه واحد تولیدی  فعالیت ندارند و یا استاندارد را رعایت نمی کنند.
 
 
 
مدیر کل اداره استاندارد عنوان کرد: بازرسی از شهر بازی ها و وسایل بازی در پارکها به صورت جدی در دستور کار قرار می گیرد استفاده از تجهیزات استاندارد ضروری است تدکرات لازم به شهرداری ها و بهره برداران داده شده است، و بالغ بر ۹۰۰ بازرسی از تجهیزات و وسایل بازی، شهرداری، پارکها، فضاهای بسته و مهدکودک ها صورت گرفته است که  شهرداری گچساران کمترین همکاری را در این خصوص داشته، اما  پروانه استاندارد آسانسور دارد.
 
 
رحمتی بیان کرد:  ۹۰۰ بازرسی مربوط به پارک های شهرداری است که ۱۰۰ درصد این وسایل که مستقر در پارکها هستند استاندارد نیستند و ۵۰ در صد مابقی مربوط به بخش خصوصی در فضاهای بسته استاندارد های لازم را دارند از طرفی وسایل بازی پارک های محله ای استان غیره استاندارد و خطرناک است.
 
 
وی عنوان کرد: در استان قبلا برای هیچ آسانسوری استاندارد وجود نداشت و در ۲ سال گذشته با همکاری خوب شهرداری یاسوج این مهم در حال رعایت شدن است .
 
 
رحمتی در خصوص پایان کار ساختمان های دارای استاندارد عنوان کرد: برای پایان کار ساختمان های دارای آسانسور پروانه استاندارد آسانسور ضروری بوده و تنها شهرداری در این خصوص حتی یک مورد استاندارد نداشته و در صدور پروانه پایان کار هیچ گونه گواهی استاندارد پروانه وجود ندارد، در این خصوص شهرداری و مالک ساختمان های گچساران باید پاسخگوی این مهم باشند.
 
 
رحمتی در خصوص صدور گواهی استاندارد از سال گذشته تاکنون اظهار کرد: از ابتدای سال ۹۷ تا اکنون ۱۵۰ گواهی استاندارد در استان صادر شده است.
 
 

وی افزود:  ۷۳۰ نمونه برداری  جهت صدور و تمدید پروانه استاندارد صورت گرفت که ۴۶ پروانه جدید  استاندارد صادر شد و ۴۶ پروانه  استاندارد تمدید شد.

 

رحمتی عنوان کرد: 6 هزار و 600 مورد نمونه برداری از تولیدات خارج استان یا همان بازار عرضه استان انجام شد، از طرفی ۲۲۰ مورد نمونه برداری دیگر  که اگر مشکلی داشته باشند با استان تولید کننده مکاتبه و نمره منفی در سیستم پایش کشوری داده می شود.

 

وی در خصوص استاندارد لبنیات خصوصا ماده غذایی شیر افزود: شیر در استان هیچ مشکلی ندارد و از استانداردهای لازم برخورد است و ۱۴۵ قلم کالای جعل استاندارد شده که  در چند ماه گذشته کشف شده است.

 

مدیر کل اداره استاندارد در خصوص آزمون جایگاه های سوخت گفت: آزمون نازل جایگاه های عرضه سوخت مایع، بنزین و گازئویل تا امروز ۹۸۰ مورد آزمون انجام شده که برای کنترل این مورد با همکاری وزارت نفت استاندارد خاصی تدوین شده است که برای هر ۲۰ لیتر ۱۰۰ سی سی خطا وجود دارد و این نرمال است، از طرفی تمامی پمب بنزین های ما استاندارد هستند.

 

وی در خصوص زمان مناسب سوخت گیری گفت:   در ساعات گرم روز بخشی از بنزین یا ورودی بنزین حالت  بخار است و باید در صبح یا شب که هوا سرد است بنزین خودرو زده شود.

 

رحمتی افزود: بالغ بر ۳ هزار مورد آزمون وسایل سنجش سبک، ترازو انجام شده که مشکل خاصی وجود ندارد و این آزمون سالانه انجام می شود.

 

مدیر کل اداره استاندارد در پایان گفت: دست فروشان  را به دلیل نداشتن شناسنامه صنفی و جایگاه نمی توانیم کنترل کنیم و  ترازوهای دستی  دست فروشان استاندارد ندارد.

 

انتهای پیام/

 
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.