گروه: اخبار استان خبر: 143308 / تاریخ انتشار : 1398/11/20 ساعت : 09:55

سهم خواهی طایفه ای پشت خط انتخابات درگچساران؟!

فعال سیاسی گچساران:در هشت سال گذشته با تهییج و بر جسته کردن نام طوایف ایجاد موجی کردند، که نه تنها کمکی به شهر و دیار نکردند بلکه مانور سهم خواهی های طایفه ای در حوزه انتصاب و استخدام قدرت اصل شایسته سالاری و عدالت را از فضای جامعه ربود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس،محمد رمضانی،فعال سیاسی و فرهنگی گچساران در مطلبی در خصوص انتخابات مجلس 98در حوزه انتخابیه گچساران و باشت ،نوشت:ایجاد تَرَک و شکاف اجتماعی در شهری که تنوع قومی دارد بمانند بی عدالتی است که دیگران ایجاد کرده اند.

انتخابات بعنوان یک فرصتی است که می تواند از دو منظر مورد توجه و موثر واقع شود.

" حضور حداکثری و انتخاب اصلح"

برای هر کدام ساز و کاری تعریف شده و در این ساختار خطوط قرمز اخلاقی دارد.

در معارف دینی که همه باید مقید به آن باشیم  نباید برای نیل به هدف از ابزار معیوب استفاده کرد.

بعضی از فرهنگسازی های غلط که محصول افکار کم بار و فاقد گفتمان است بمانند ترویج قومیت و انشقاق در لایه های درونی اجتماع ، از کلان تا خورد نوعی خیانت ماندگاری است که برای پاک کرد آن در آینده بسیار پر هزینه است.

در هشت سال گذشته با تهییج و بر جسته کردن نام طوایف ایجاد موجی کردند، که نه تنها کمکی به شهر و دیار نکردند بلکه مانور سهم خواهی های طایفه ای در حوزه انتصاب و استخدام قدرت اصل شایسته سالاری و عدالت را از فضای جامعه ربود.

 و عده ای قلیل بنام لیدر و سر شبکه ، همه فرصت ها را در ید خود گرفتند و راه چند ساله را یکساله طی و به سرمایه های بزرگی رسیدند.

امروز هم روند همان است اما کسانیکه عَلَم را در دست گرفته اند. متفاوتند.

احترام و تکریم نخبگان بواسطه اثرشان در میان فامیل می تواند جهشی رو به جلو باشد،اما نه اینکه تبدیل به فرهنگ زشت و منفور جاهلی که میزان انتخاب اصلح باشد و تفکر و تعقل را از مردم بگیرد.

کاندیداها بجای طرح مسائل اینچنینی به طرح دیدگاهها و ارائه محصول فکر خود و جریانش برای خروج از وضعیت بیماری بیعدالتی، معیشت و نشاندن نقطه امید در دلها بپردازند. 

نتیجه :

تکریم و تشدید قومیت و ایجاد شکاف های اجتماعی بمانند خوردن غذایی است که از خوردن آن در ابتدا لذت ببری ولی در دراز مدت دچار بیماری لاعلاجی شوی.

تنوع کاندیداها در این دیار فرصتی است برای مطالبه گری و موشکافی جوانان در خواندن نیت آنها و گذر از وضعیت موجود.

آنچه که می تواند وضعیت جدید و متفاوت از گذشته خَلق کند.

حضور حداکثری و انتخاب اصلح با درک گفتمان و دوری جستن از نسخه تکراری و منیتی است که نه تنها سفره کوچک گچساران را کوچکتر بلکه همه مردمان ایران را متضرر کرد.

به امید دیاری آباد با انتخاب اصلح

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.